Ankeeta on työttömillä köyhillä

Ankeeta on työttömillä köyhillä kun nyhjöttävät kotona ja kurkkivat verhonraosta eivätkä uskalla ulos mennäPelkkää makarona ruokana.Roskia kerään ulos ja tupakintumppeja.Ihme notkumista vaan.Ruokajakeluihin välillä kerjään ruokia.
10278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eiks ookki? Mutta kivaa ankeeta. Harmillista että sinä katkerana otat joka päivä esille saman asian... no orjahommissasi 9 e päiväpalakllahan muuta keinoa ei olekkaan kuin muistuttaa miten ankeeta siellä töissä on jatkuvillalla mielen ilmaisulla työttömiä kohtaan.

MUTTA: kysynpä, miksi sinulla on kotona ankeeta??? Oletko yksinäinen, perheetön, kouluttamatona orjatöissä oleva, ja asut vanhempien nurkissa kun palkka ei riitä elämiseen? Kyllähän se sitten jos kotona on ankeeta, niin sun on hyvä olla jossain ja nähdä ihmisiä. Sulle hyvää terapiaa ehdä orhatöissä edes jotain.

No meillä on siisti piha ei tarvi kerätä roskia, ja emme polta tupakkia joten älä huokli meidän kodin siisteydestä, meillä on kaikki ihanassa kodissamme ihanasti.

Olisi kiva tietää millasta orjatyötä teet kun noin vaikeeta on olla siell töissä, jos nyt edes olet... putsaatko likakaivoja vai yleisiä vessoja... kun ensiksi tuli mieleen sulla että meidän pitäisi kotona alkaa roskia kerää joita ei ole??? Hih... hyvää duunipivää sinne kaivoon...;))))

Äänestä

Työttömät määrättävä kaikki yhteiskuntaa hyödyttäviin toimiin eikä elää passiivisesti.Kauhea krapula on yleinen kirjoitus köyhyyspastalla huh vältava määrä köyhillä päihdeongelmia+muita.Ihme uhoamista että mukamas jotain tekee katinkontit. Mitä ylipäätänsä edes työttömyyspäivärahaa joillekki moniongelmaisille jotka eivät edes pärjää kuntouttavissa töissä.Nauretaan ulos työelämästä

1Äänestä
  • Kova on sylla yritys mustamaalata kaikki kotona viihtyvät, eläkeläiset, sairaat , työttömät, vammaiset ym jotka rakastavat kotiaan ja siellä oloa, mutta huonolla tuloksella. Alkaa nuo sun yritykset olla sitä samaa vanhaa kaavaaa, ettei edes lukea tarvi kun tietäämitäkirjootat... mutta päasia että voit tuskaasi purkaa.

    Anna tulla vaan murheet ulos. Tääll sun ongelmiasi ymmärretään eikä kukaan pahastu. Ihanaa kun pystyt olemaan avoin, se auttaa sua pärjäämän.

    Äänestä

Ankeus on aina parempi kuin orjuus.

Ankeuden voi oina poistaa, keksimällä menemistä tai tekemistä. Mutta orjuutta ei voi, sinä teet sen mitä käsketään. Hiihaaa...

Äänestä

Onko kaikki köyhiä jos ei tuolla riennoissa ja tapahtumissa yms. ole koko ajan tallaamassa. 😲

Minä ihan oikeesti viihdyn kotona kun on aikansa kuljettu ja kaikki tarpeellinen tullut nähtyä niin ei kiinnosta enää muuta kuin pakollinen kulkeminen.

Ei ole yhtään ankeeta kotona. Kotiin saa tilattua viihdettä, leffoja ja pikaruokaa kätevästi. 🥳 Ei tarvitse enää leffaankaan lähteä tai jotain videoita vuokraamaan.

Äänestä
  • No purra ja sen fasisti ystävät antaa nyt nauhaa työttömille "onneksi" kun ei päästä ulkomaalaisia pikkusen halvempia verollisia työläisiä tänne...nooh jonkun on tehtävä p.sk. työt
    nyt ruvetaan rekrytoimaan pimeeseen duuniin työttömiä...uuujeee. nooh purra ny muutenkin tuntuu jo niin kireeltä että joutuu kohta lapinlahdelle henkiseen valmennukseen

    Äänestä

Eläkkeellä olevat voi mammutella rauhassa kotona mutta työttömät hopihopi työnhakuun.

1Äänestä
  • Hopi hopi... ei jaksa. Miksi menisi kun raha juoksee koko ajan muutenkin.Nukkumisesta saa palkkaa niin mikä sen mukavampi työ? Ei mikään.

    Äänestä

  • Mutta kun on mamutellut jo 15 vuotta niin alkaa kyllästyttää. Pitäisikö sittenkin
    mennä takaisin työelämään ja viedä joltakin nuorelta työpaikka nenän edestä.

    Äänestä

Työ on elämän suola.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ankeeta on työttömillä köyhillä kun nyhjöttävät kotona ja kurkkivat verhonraosta eivätkä uskalla ulos mennäPelkkää makarona ruokana.Roskia kerään ulos ja tupakintumppeja.Ihme notkumista vaan.Ruokajakeluihin välillä kerjään ruokia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu