Mitä mieltä olitte fanaatikko Sofia Virran esiintymisestä tentissä?

Silmät seisoo päässä, monotonista paasausta kykenemättä kuuntelemaan kenenkään muun mielipiteitä.
27261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Populisti, Aito sellainen, haetaan tunnetta, vedotaan uhriasemointiin, etsitään suurta pahaa,liikututaan omista sanoista, aivan kuten papukaija Ville Niinistö. Virheät ei petä. Samaan luokkaan kuuluu Li ja lastenparlamentin Limpsaman

Äänestä
  • Käy reippaasti ylikierroksilla aina. Suu käy niin ettei ajatus aina pysy mukana, haukkumis tyyli puhumisessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Käy reippaasti ylikierroksilla aina. Suu käy niin ettei ajatus aina pysy mukana, haukkumis tyyli puhumisessa.

    Erittäin aggressiivinen esiintymistyyli. Mutta mitämuuta fanaatikolta voi odottaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Erittäin aggressiivinen esiintymistyyli. Mutta mitämuuta fanaatikolta voi odottaa?

    Ulkoasuultaan selkeästi eniten silmäkarkkia arjalaisittain. Vaaleat hiukset, valkoiset housut ja paita, siniset silmät. Harmi vain ettei ajatusmaailma ole linjassa. Katsoisin pidempääkin Sofia Virtaa äänettömällä.

    9½/10

    Äänestä

Sinisilmäinen YK lähettiläs on huolissaan, vaikka kaikki pakolaiset ukkoja?

Äänestä

Jotain vastenmielistä tässä woke kiihkoilijassa tosiaan on !

Äänestä

ÄO alle 70.

Äänestä

Se kuuluu sarjaan kammottava akka.

Äänestä

Tyypillinen Blondi,kälättää yötäpäivää vailla mitään sanomista,en yhtään ihmettele että ukkonsa menetti päreet tuon Böönän takia ja jätti kalliolle vinkumaan,muuten nätti nainen,hyvissä ns lihoissa,mutta vahinko:( On väärässä puolueessa:( Sopis paremmin Persuihin..HOHOHOOOOO.. BUAAHHHAAAA:))))

Äänestä
  • Jäikö koulu kesken, etkä osaa kirjoittaessasi jättää välilyöntiä pilkun ja pisteen jälkeen?
    Sanaa blondi ei kirjoiteta isolla alkukirjaimella lauseen sisällä.
    Yötä päivää ei ole yhdyssana.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Jäikö koulu kesken, etkä osaa kirjoittaessasi jättää välilyöntiä pilkun ja pisteen jälkeen?
    Sanaa blondi ei kirjoiteta isolla alkukirjaimella lauseen sisällä.
    Yötä päivää ei ole yhdyssana.

    "Sanaa blondi ei kirjoiteta isolla alkukirjaimella lauseen sisällä."

    Tämän BLONDIN ollessa kyseessä kaikki kirjaimet isolla.

    Äänestä

Olihan sillä samanlainen tuijottava psykopaatin katse kuin Sanna Marinilla.

Äänestä

Jos edes puheenjohtajat eivät osaa käyttäytyä tuon paremmin, niin miten sitä voitaisiin vaatia nuorisoltakaan?

Äänestä

Kiilusilmäiset fanaatikot vie vihreät tuhooon ja se on hyvä asia :D

Äänestä

Fanaatikko naisia on vihreissä paljon.

Äänestä

Sattuuko, kun joku uskaltaa rohkeasti sanoa asiansa ja mielipiteensä ?
Pointsit siitä, vaikka en Vihreiden kannattaja olekaan.

Äänestä
  • Ei liin eikä sohvin huutelut satuta yhtään vaain naurrattaa heidän utopinasa missä elävät. Ihan sama kun piepuoluetentti heilleki sai vain nauraa kuten liile ja sohville miksi tälläiset sketsihamojen huutelut satuttaisi jotkin? mistä olet moisen aatoksen saanut? Et sentään vetänyt naiskorttia.

    Äänestä

  • Ei satu, lähinnä ihmetyttä sellainen naiivi maailmanparannus, joka ei ota huomioon minkäänlaisia realiteetteja maailmassa.

    Pakko kysyä: miten nämä kirkasotsaiset kuvittelevat Euroopan pystyvän ottamaan vastaan ja ruokkimaan ja huoltamaan kaikin tavoin miljoonat ja taas miljoonat tulijat?

    Kuka heille, tai paremminkin meille kaikille, viljelee esimerkiksi ruuan, kun jo nyt tiedetään, että esimerkiksi Suomessa maanviljelijät heittävät rukkaset maahan ja lopettavat. Ukrainan viljavat mustan mullan maat on pommitettu kraatereiksi ja kestaa vuosia, ellei jopa vuosikymmeniä saada nekin maat uudelleen viljelyyn.

    Ihminen lisääntyy sellaista vauhtia, että viljelykelpoinen ala pienenee siihen malliin, että ruuasta saattaa vielä tulla pula. Nykyihminen ei osaa edes perunoita omalla pläntillään viljellä.

    Mistä riittää asuntoja ja mikä taho ne kustantaa? Tulijoista tuskin on ensihätään apua missään töissä, osa kun on jopa kirjoitus- ja lukutaidottomia.

    Mutta eiväthän ne maailmanparantajat tällaisia asioita pohdi, on nääs parempi esittää "hyvää ihmistä".

    Luonnonsuojelijana tunnetuksi tullut, nyt jo edesmennyt Pentti Linkola on sanonut "meidän täytyy hyväksyä se, että kun osa maapallosta muuttuu asuinkelvottomaksi, myös sen väestö häviää".

    Oikein. Meitä on nykyään planeetalla noin 8 miljardia ihmistä, joista 90% on liikaa maapallon kantokykyyn nähden.

    Ihminen tappaa kaiken elollisen maapallolta levittäytyessään ja vallatessaan tilan kaikelta muulta elämältä, joka ihmisen kannalta on kuitenkin elintärkeää. Mutta lopputulos on tiedossa: ihminen, se jalustalle nostettu Luomakunnan Kruunu, hävittää lopulta itsensäkin.

    Eipä jaksa tuotakaan surra, sillä ihminen on se pahis, joka joutaakin hävitä. Ei osannut elää ihmisiksi sen yltäkylläisyyden keskellä, minkä maapallo tarjosi, vaan on näyttänyt pahuutensa kaikissa muodoissa. Itänaapurin herra yksi esimerkki, joita tosin löytyy paljon muitakin.

    Ja mihin unohtui ilmastonmuutos, kun Venäjän ja monien muidenkin maiden annetaan pommittaa tai muutoin tuhota puhdas luonto? Suomessa asiasta puhutaan, mutta voi voi, kovin ahtaasta näkökulmasta. Menkää viemään oppejanne sinne, missä niitä eniten tarvitaan.

    Äänestä

Sofia nyt oli illan parhaimmistoa, purrat ja essayahit hirveitä kaameita päällehuutajia!

Äänestä
  • Kovimat päälehuutelitat on suomessa lii ja sohfi ja ohisalo ja marin. Myös heidät naamat on aina ihan tulipunaiset kun huutavat muille. Huvittavinta olikin kun muiden päälle aina huutava ja räyhäävä antifalaien anarkisti räyhälii oli opetusministeri ja tulos näkyy.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kovimat päälehuutelitat on suomessa lii ja sohfi ja ohisalo ja marin. Myös heidät naamat on aina ihan tulipunaiset kun huutavat muille. Huvittavinta olikin kun muiden päälle aina huutava ja räyhäävä antifalaien anarkisti räyhälii oli opetusministeri ja tulos näkyy.

    Niinpä, ja se tulos onkin murheellista katseltavaa.

    Pitääkö aina olla niin, että muna opettaa kanaa?

    Äänestä

Vaikuttaa vihaselta😅

Äänestä
  • Ai että vain vaikuttaa? hhaha buuahaaha.

    Äänestä

"NARKKARI"!!!

Äänestä

Omhan se koomista, että pienpuoluetta leikkivä aktivisti yrittää pärjätä isompien joukossa. Mitään muuta tee kuin kopioi muiden ulostuloja ja kyllä olikin kömpelöä. Tuolla menolla Vihreät tulee aina pysymään vähäpuolueena.

Äänestä

Onko nää ihan tervettä porukkaa ollenkaan

Äänestä

Virta tietää että fiiliksillä nämä hommat hoidetaan. Ei anna "Ison tarinan" kanssa ristiriitaisten faktojen hidastaa menoa, vaan yllyttää itsensä tietynasteiseen psykoosiin puhuessaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Silmät seisoo päässä, monotonista paasausta kykenemättä kuuntelemaan kenenkään muun mielipiteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu