Punkki taisi puraista 1 mm reikä polttelee kutittaa korvakäytävän vieressä

Anonyymi-ap

Tunsin piston pyyhkäsin sormella meni rikki verisäiliö naapurin isäntä kaivoi jämät pois tikulla 3-5 mm sen verran mitä kerkesin nähdä kun tikusta tipahti pois maahan ,pitää katsoa ilmestyykö rengas korvaan kaapelikameralla tai videokameralla .Paarma kun puree tulee iso reikä kovasti pistää,sääksi pistää ei näe pistokohtaa,korvakäytävän laidalla 2-3 mm päässä näkyy 1 mm reikä puukolla vedetty halkeinta vähän näkyy kanssa korvaa kuumottaa oikea 👂.Pistää desifioiti aineella pyyhitty muttei heti tapahtuman jälkeen 3h jälkeen vasta .

5

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      verisäiliö? ootko joku vampyyri

    • Anonyymi

      Veikkaan että ilmakiväärin luoti se oli. Punkki ei ala kaivamaan reikää niin vähäverisestä kehonosasta kuin korvanlehti on.

      • Anonyymi

        Korvakäytävän reijän kohdalta juuri ja juuri näkee purema jäljen kun korvaa taivuttaa kaapelikameralla näkee paremmin varsinkin kun ottaa kuvan Sd kortille ja katsoo sen lappärin ruudulta ISONA .🤔🦻💻👁️.


    • Anonyymi

      Mua purrut kai laiskuuspunkki kun keskiosa ei päästä edes kävelylle näin hapekkaana kesäpäivänä.
      Tuuli heiluttaa hulluna ison vaahteran oksia ja lehtiä kun ikkunasta sen nähen.
      Linnut ovat pesimispuuhissa, kusiaiset kantavat kamaa pesiensä katteeksi. Pikkuötökätkin tietävät, että nyt on sen aika.

      .....

    • Anonyymi

      Punkei on kahenlaisii. Pohjanpunkit saattavat vai ilkeilläkses puraista.
      Eläinlääkäri poisti meän koiranturkista kymmenmonta punkkia.
      Nyt hänkin on jo pilvenreunan vahteja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      106
      9616
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4711
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1961
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1660
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1329
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      937
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe