Kuin tyhmä ihmisen pitää olla, että äänetää toveria tai aaltolaa? kokoomuslainen äänestää näemmä.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Ei voi käsittää näiden valintaa.
Ei sitten millään.
Aloittaja ei voi ketään sanoa tyhmäksi, jos aloittaa ihmisten sukunimet PIENILLÄ KIRJAIMILLA!! Ei ole kyllä syytä arvostella muita!!!!!
Mutta tosiasia on molemmat ovat tyhmiä niin UPI tollo kuin EVP kapiainen, CIA vakoojia molemmat.
Kuulin, että olisivst Stasin leivissä.
Toveri menee parlamenttiin opettamaan miten leopardit toimii tositilanteessa :D
Populisteja molemmat.
Löytyikö seuraa?
https://www.iskuri.net/ilmoitus/121554.html
Jussi69 🤣🤣🤣
Spermaturpa Jussi 💦
Jussi: ”Refugees welcome 💦”
Jussin pitäis liittyä persuihin, niin saisi munaa.
Harmittaako noin, kun kokoomuslaiset kuuluvat parlamentissa vaikutusvaltaiseen ryhmään. Vassarit kuuluvat marginaaliryhmään, joka on vielä kahtiajakoinen monissa tärkeissä asioissa kuten Ukrainan avustaminen ja Venäjän pakotteet.
Linkit väitteisiisi, muutoin tavanomaista porvari propagandaa suollat.
Etkö itse osaa ottaa selvää asioista?
Kyllä saame olla ylpeitä kun kokoomus nai italian natsien kanssa ja orban on mukana niiden kimppakivassa.
Joko itse pääsit naimaan?
https://www.iskuri.net/ilmoitus/121554.html
Oletko Suomen ainoa kommarihomo?
Joko Jussi sai munaa?
En valitettavasti ole homo. Persuihin ja kokoomukseen ne menee. Kuten tietänet.
Haluaisit siis olla homo, muttet kykene. Eikö seiso?
Ei itsestäänselvyyksistä linkkejä tarvita. Ei pidä lukkiutua painetun sanan voimaan. Ajattelu on kaikille toimiva " linkki"
Jussi ei taida saada rahallakaan munaa. :(
Yhtä tyhmä kuin sinä?
Justiin, Toveri ja Aaltola ylivertaisesti tyhmimmät mepit.
Katsos vaan!! Opit sentään kirjoittamaan nimet isolla alkukirjaimella!! Kyllä sitä oppii, kun opetetaan!
Et taida muuten tietää, että se ob tosi tyhmä, joka toisia tyhmäksi sanoo!!
Ei, itse olen paljon tyhmempi kuin Toveri tai Aaltola. Vertasikin heitä muihin meppeihin.
Tosin on myös tunnustettava että Toveri kykenee myös muuhun kuin kapiaiset perinteisesti vpapaa-ajallaan.
Siirtyykö satutunnit Brysseliin toverin
hölmö kansa äänesti nato desantit mepeiksi !
huonoja aikoja eletään.
Nämäkin pomppasi ihan melkein tyhjästä aikanaan, ei ymmärrä miten nämä höpö sedät pääsikin tähän......
Ihan vaan naama julkisuuteen, sehän riittää monille.
"NE VALITTIIN ETUKÄTEEN,VAALITULOS EI VAIKUTA MITÄÄN"!!!
"PELKKÄÄ SHOWTA"!!!
Jaa, että Venäjän meininkiä, vsi?
Kummallakin kokoomuksen puolue- ja vaalikoneisto takanaan. Tarkkaan laskettu näiden läpimenon mahdollisuus vaalisloganien ja junttauksen varmistamana. Junttaus = puolueväelle ja kannattajille jaettava tieto siitä, ketä pitää äänestää, jotta saadaan mahdollisimman suuri äänipotti puolueelle ja ns. kärkiehdokkaat läpi.
Eihän Aaltola pystynyt presdientin vaaalikampanjankaan aikana vastaamaan mihinkään esitettyihin kysymyksiin, vain populistista lässytystä ja syvää tietämättömyyttä jatkuvasti esillä olevista (ulko)poliittisista peruskysymyksistä. Nyt riitti sloganien hokeminen ja väkinäinen hymyily.
Orpo kilautti Altolalle, Aaltola sai tarjouksen, josta ei pinnallisena opportunistina ja ahneena pystynyt kieltäytymään, Orpolta varmasti lupaus tulevistakin hillotolpista.
Ryssämielinen aloitus ketjussa.
Suomen Kokoomuksen ryhmä on "heikko", koska se on kokematon. Neljästä kaksi on poliittista untuvikkoa (Aaltola ja Toveri) ja kolmantena on Some-jättien äänitorvena ja lobbaajana toiminut Aura Salla, joka on minusta aika villi kortti MEP:nä. Ajaako hän Some-jättien asiaa enemmän kuin Suomen? Kokemusta Kokoomuksen ryhmässä edustaa ainoastaan Henna Virkkunen ja todennäköisesti häntä seuraava EPP:ssä ja Kokoomuksessa "liberaalilaitaa" edustava Sirpa Pietikäinen.
Kokonaisuutena vaalitulos ja laitaoikeiston maltilliseksi jäänyt menestys tarkoittaa, että Orpon unelma siitä, että EPP (Kokoomuksen ryhmä) liukuisi oikealle ja alkaisi tehdä yhteistyötä laitaoikeiston kanssa, ei toteudu. Onneksi.