Ikävää jos vasemmistoliitto menettää sanavalmiimmat kansanedustajansa Anderssonin ja Saramon

Toivottavasti viimeistään eduskuntavaalien alla heidät korvaa EU:ssa varahenkilöt.
14137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

HAHHAHHAA... Oikeiston taktiikka toimii, kun Lii Andersson ja Saramo äänestettiin brysseliin ja tilalle tulee eduskuntaan vasemmistoliiton alkua edustava venäjämielinen edustaja, joka on Putinin lempilapsi.

Äänestä
  • Luulet vaan pienessä mielessäsi porvaritrolli.

    Äänestä

Euroopassa tehdään tärkeämpää työtä kuin Eduskunnassa. Vasemmistossa on koulutettua porukkaa paljon. Toisin on Persuissa. Nytkin lähettivät lukion koulutuksen saaneen sivarin EU:hun. Saa varmaan "paljon" aikaan?

Tämä hallitus ajaa asioita suoraan vasemmiston lapaan.

Kiitos Persuille. Olo kiva kun Persut valehteli Suomen kansalle.

Äänestä
  • Ok.

    Äänestä

Kyllä vasemmisto olisi tarvinnut Liin täällä Suomessa. Miksi heittää hyvä poliitikko EU:n pikkuryhmään, missä vaikuttaminen on tosi pientä.

Äänestä
  • Huolehdi vain omista asioistasi porvaritrolli koska et ole mikään besserwisser.

    Äänestä

Hienoa että päästään noista kommunisti putinisteistä lopultakin eroon..
Europarlamenttiin ei kukaan pyri muuten kuin rahan takia

Äänestä
  • Huutelee palstaporvari öyhötyksessään.

    Äänestä

Kontulasta tai Veronika Honkasalosta tulee syksyllä uusi puheenjohtaja.

Äänestä
  • Tuskin.

    Äänestä

  • Huutelee palstaporvari leikkien ennustajaeukkoa.

    Äänestä

Uusia tekijöitä nousee vastuuseen myös Vasemmistoliitosta. Niin on kaikissa puolueissa.
Voittaneissa puolueissa on eniten uusita paikkoja, joita täyttää. Hävinneissä ei ole, ellei joku eroa tehtävästään häviön myötä.

Äänestä
  • Näin on.

    Äänestä

Oli aivan oikein, että Perussuomalaiset taktisesti äänestivät Anderssonin ja Saramon pois Suomen politiikkaa sotkemasta ja rakkikoirina räkyttämästä.
Nyt voidaan seuraavat 5 vuotta keskittyä Suomessa rauhallisempaan porvalliseen menoon. Oikein hyvin tehty, Perussuomalaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toivottavasti viimeistään eduskuntavaalien alla heidät korvaa EU:ssa varahenkilöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu