Kauhava on potentiaalinen ehdokas sijaintipaikaksi. Jopa ylivoimainen ehdokas Hallin rinnalla.
Löydätte sata vahvaa argumenttia, kunhan hieman viitsitte tehdä työtä positiivisen sijoituspäätöksen puolesta.
Viitsisittekö?
Nato-esikunta saadaan Suomeen ja kauhavalaiset läsivät syvässä unessa
10
514
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä ettei se tue Kauhavalle
- Anonyymi
SUOMEN TUHO ON NATOUHO!
Tässä jenkkitoimittaja kertoo Suomen Natoon menosta ja Suomen tuhosta luottaessaan rikollisiin taas. Juurihan oli plandemia johon taas Venäjä ei sortunut.
https://www.youtube.com/watch?v=yEVBlcMwsQw - Anonyymi
Aloittaja puhuu asiaa.Meille se pitää tulla!
- Anonyymi
Kyllä! Kauhavalle ehdottomasti!
Eikai ne sitä Mikkeliin ta Helsinkiin laita.... jo sata vuotta sitten on venäjällä noiden koordinaatit sijainnista...
- Anonyymi
Tänne tarvita yhtään enää tuollaista meteliä,valituksia laitettu ja laitetaan
- Anonyymi
Laita pumpulit korviin ja lisäksi rätti silmille niin, ettet kuule etkä näe mitään. Sitten on hyvä olla.... Elämäntehtävänä torpata kaikki uudistus ja hyvinvointi. Kummallinen asenne.
Tottakai Kauhavale Natokeskus ja edistystä elämään joka osa-alueelle. Tuppukylä uuteen nousuun!
- Anonyymi
Kauhava on liian kaukana tulevasta sotatoimialueesta. Pitää olla lähempänä itärajaa. Neukkulan posautuspommit ei yllä edes rissalaan. Sinne siis, rissalaan, sieltä on nopia käydä hakemas lisää lentopentsiiniä, ja eikun uus kierros z-kohteita tuhoamaan.
- Anonyymi
Kentän omistajilla muut ajatukset. Toisen maalle kiva suunnitella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kentän omistajilla muut ajatukset. Toisen maalle kiva suunnitella.
Tässäkään asiassa ei ole tehty mitään jotta tavoite toteutuisi. Muuta kun lapsellista uhoa. Lapsikaarti Kauhavaa johtaa nykyään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässäkään asiassa ei ole tehty mitään jotta tavoite toteutuisi. Muuta kun lapsellista uhoa. Lapsikaarti Kauhavaa johtaa nykyään.
Miksi kauhavaa ei mainita ylellä herätys !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961