Eihän kukaan normaali ihminen nauti muiden elämän kurjistamisesta. Mikä ihme tuota Purraa oikein vaivaa?
Miksi Purra oikein ylpeilee sillä, että kurittaa kansaa?
Anonyymi-ap
37226
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Sadismilta se vaikuttaa.
Irvistääkin kuin pahin sadisti. 😬
Monet nauttii. Demarinaiset myönsi Risto Reipas palkinnon Näkkäläjärvelle kissanpentujen polttamisesta, Al-Taelle rasismista.
Purra tekee tuon vain koska valtion rahat on finaalissa, demarinaiset pahuudesta.
Purrasta näkee että hänellä on sisällään valtava määrä jotain patoutunutta vihaa ja katkeruutta. Tiedä sitten mistä sen kerännyt, mutta kun tuollainen ihminen pääsee valtaan ovat seuraukset ikäviä niille joita tuo ihminen jostain syystä vihaa.
Purran raivoisa viha näyttä kohdistuvan etenkin vihervasemmistolaisiin duunareihin sekä yhteiskunnan heikko-osaisiin, koska kaikki teot kohdistuvat etupäässä heihin.
Demarinaiset myönsi Näkkäläjärvelle Risto Reipas palkinnon...
Reippaastihan Mikkel kissanpentuja poltteli elävältä, eikö sitä silloin Risto Reipas ole?
Purra on itse ollut suurimman osan elämästään heikko-osainen, niin ehkä hän kohdistaa jotain itseinhoaan nyt muihin.
Se ei ainakaan ole virhe, kun vihervassut kurnuttaa jatkuvasti kuin rähjähenget joiden tunarointi 0n jauhopäisten politiikkaa.
Sakeeta tulkintaa punaisten lasien läpi.
Objektiivisempi arvaus voisi olla paine ja stressi leikkaushommasta, kun tietää sen vaikutukset sekä valituksen ja ulinan määrän. Mutta pakko tehdä kun Orpo itse pyörisi joka tuulen suuntaan siinä hommassa.
Koita siinä sitten huumoria ja hymyillä edes väkinäisesti, niin nämä entiset koulukiusaajat alkaa siitäkin pilkata ja haukkua.
Miettikääpä itse kumpi on selityksenä sekä todennäköisempää että inhimillisempää?
Ihanaa, kotisohvan tv-psykologi.
Riikka jo sovittaa köyttä kaulaansa ja saa sen !
Vihervassut ei ole kansaa, vaan haittaruttoa.
Oisko kuitenkin niin, että se ei ole vihaa ketään kohtaan jos ymmärtää että ilmasta rahaa ei voi jakaa tätä tahtia?
Joten pitäiskö sen "köyhän" alkaa tajuta, ettei rahaa ole tulossa sen sijaan että satuilee "vihoja" ja "loukkaantumisia". Jollet halua että elämä on vaikeeta, niin elähän omilla rahoillasi äläkä muille jostain avustuksista uikuta epäkiitollisena.
Aiemmat munattomat kun ei kyenneet asiaan puuttumaan, kun oli niin kiire miellyttää kaikkia - etenkin EU:ta.
Jos heiluttelee saksia hymyssä suin, niin siinä on jotain muutakin kuin politiikkaa takana.
Jos on huumorintajuton, niin varmasti on. Muuten se voi olla vaikka Fiskarssin mainos.
Mutta jos nyt aikuinen ihminen voisi päästä loukkaantumisistaan jo yli. Sovitaan ettei vitsi auennut ja sitten eteenpäin.
Ai niin, se oli sitä kuuluisaa persu"huumoria".
"Miksi Purra oikein ylpeilee sillä, että kurittaa kansaa?"
Mahdollisesti vallan himo tai huono itsetunto ja sen kautta vallan näyttäminen "kansalle".
Kansa kyllä laittaa Purran ruotuun. Suomessa ei purrat mesoa!
On puhdas tulkinta puhua sekä ylpeilystä ja kurittamisesta. Jos tuo on siis sinun tunnevaste näihin asioihin, niin voi voi. Reaalimaailmassa ei asiat silti miksikään muutu.
Sinä olet sitä kansaa ja kuten se kansa, lähinnä möliset täällä ja se siitä.
On arvioitu, että RKP:n puheenjohtajaksi nyt valittu Adlercreutz voisi olla kovempikin vastus Purralle ja muillekin hallituksen persuille, kuten Rydmanille.
Purran ongelma on se, että hän on jo pitempään elänyt ammattipoliitikon kuplassa ja irti reaalimaailmasta. Keski-ikäisenä , hyvässä asemassa olevana ihmisenä hän saa hyvää palkkaa ja tavallisen, varsinkin pienituloisen ihmisen asema on vieras tai unohtunut.
Yksin Purra ei tilanteessaan ole. Sama vaivaa lopulta monia ammattipoliitikkoja.
Näin se on.
Mutta Purra joutuu tekeen hallituksen leikkaukset ja on varsin toisarvoista tykkääkö vai ei siitä hommasta.
Ne ei ole Purran leikkauksia.
Ei Persujenkaan.
Ne on koko hallituksen linjaus, jota kokoomus vetää.
Sekin taas on toisarvoista. Suomalaisessa poliittisessa järjestelmässä valtiovarainministeri on kasvot hallituksen talouspolitiikalle ja hän kyllä myös todellisuudessakin kantaa suuren vastuun rahapolitiikasta.
Purra on halunnut luoda imagoaan voimakkaana "rautarouvana", mutta en ole aivan varma siitä, onko se populistipuolueen johtajalle oikea valinta. Varsinkaan naispuolisen johtajan ollessa kyseessä.
Eli olisiko esim. Antti Lintman parempi "rautarouva"?
En tiedä. Käytännössä toivoisin hallitukselta ehkä hieman inhimillisempää talouspolitiikkaa. Ymmärrän valtiontalouden tilanteen, mutta aina ei voi ottaa vain sieltä, missä vähiten on.
Lisäksi varsinkin poliitikot voisivat osoittaa johtajuutta ja leikata omia etujaankin, kun niitä kipeitä leikkauksia on kansalaistenkin nieltävä. Oletko eri mieltä?
Sairasta touhua.
Vain jos tulkitsee sairaalla tavalla mitä tapahtuu.
"Eihän kukaan normaali ihminen nauti muiden elämän kurjistamisesta."
Tuossa on vastaus otsikon kysymykseen. Ei kukaan normaali, mutta Purra nauttii.
Nielit kysyjän väärät premissit hanakammin kuin se kuuluisa sika sen limpun.
Ei kukaan nauti OMIEN KANSALAISTEN KYYKYTTÄMISESTÄ!
Muistakaa tämä. Kun ME KANTASUOMALAISET olemme ihan helvetin rikkaita!
Niin muistakaa että TE NIMENOMAA ÄÄNESTITTE SomaLi Anderssonin hoitamaan MEILLE KANTASUOMALAISILLE lisää taakanjakoa!
ELI LYHYESTI, SITÄ SAA MITÄ TILAA!
Ja oikesti tämänkin te v…n islamilla sivopestyt vihervasemmistolaiset saatte käännettyä persujen syyksi, vaikka kehitysmaamuslimeiden islampaskan kalifaatti on nimenomaa teidän vihervasemmistolaisten unelmanne!
"Anonyymi
2024-06-16 18:39:38
vaikka kehitysmaamuslimeiden islampaskan kalifaatti on nimenomaa teidän vihervasemmistolaisten unelmanne"!
------------
Mikä on paras tapa kommentoida ängri böörds persuja?
Tietenkin se ettei kommentoi niiden kommentteja.
Nam.
Kuten tämä teidän ihailemanne ”tyttö” GRETA T. sanoi hävetkää, mutta ettehän te eloapinat oikeasti edes osaa hävetä!
Mutta siinnä kohtaa kun nämä kehitysmaamuslimi ”ihonvärin” omaavat ”SUOMEN” kansalaisuuden saneet ”kansanryhmät” ovat enemmistönä täällä, eli teidän unelmanne? Niin miettikää mitkä teidän oikeudet omaava ( siisi ilman mitään velvollisuuksiaa omavaa ) ”SUOMESSA” syntyneden niin ”kasanryhmä” karuun todellisuuteen!
Ja toivottasti teillä ei vaalean ihonvärin omaava väärä ukoisianen tai uskonnottomn TYTTÄR!
Eikös rautarouva sadistilta vaikuta?Vaikka olis viimeinen nainan maan päällä,mun sänkyyn sillä ei ole asiaa,eikös se ole vähän ns."mustaanpäin"?ainahan se hokee että musta tuntuu..musta tuntuu..😂
Perskokkareet tukehtuvat narsismiinsa.
Olipa mukava nähdä EU-vaalien tuloslähetyksestä Purran pettynyt ilme. Joutuipa myöntämään, että turpaan tuli.
Puhumattakaan tulevista kuntavaaleista.