Rikkaille syydetään puolueiden toimesta ne rahat jotka pitäisi heiltä' ottaa veroina. Suurin erä on tietysti yritysten tukeminen. Siitä on muodostunut rikastumisen perusta. Valtio elöi puolueet ei säästele rahojaan tässä asiassa. Korruptio pitää' huolen siitä.
Pienempiä mutta suurempaa joukkoa koskeva asia on kaikki tuet jotka on suunniteltu poistamaan verot ja maksut rikkailta siten ettei köyhät pysty tukia edes hakemaan.Yksi nykyinen vedätys on sähköautot jotka ovat tavallisen kansan ulottumattomissa. Tuet ja sähkön hinta pitävät huolen että pelin maksaa köyhät ja kipeät.
Verotus helpotuksineen on johtanut köyhien verotuksen ohi rikkaiden. Vain bruttovero voi enää olla rikkailla suurempi ikäänkuin teknisenä piirteenä. Kukaan tosin ei tiedä asian todenperää koska puolueet ovat luoneet verotukseen hirviön joka kahmii rahat köyhiltä.
Pienempiä mutta suurempaa joukkoa koskeva asia on kaikki tuet jotka on suunniteltu poistamaan verot ja maksut rikkailta siten ettei köyhät pysty tukia edes hakemaan.Yksi nykyinen vedätys on sähköautot jotka ovat tavallisen kansan ulottumattomissa. Tuet ja sähkön hinta pitävät huolen että pelin maksaa köyhät ja kipeät.
Verotus helpotuksineen on johtanut köyhien verotuksen ohi rikkaiden. Vain bruttovero voi enää olla rikkailla suurempi ikäänkuin teknisenä piirteenä. Kukaan tosin ei tiedä asian todenperää koska puolueet ovat luoneet verotukseen hirviön joka kahmii rahat köyhiltä.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Kukaan ei ole ikinä jakanut enempää yritystukia kuin Sanna.
Orpo vaati elvytysvelkaa yrityksille koronan aikaan.
Olisiko ollut parempi antaa silloin yritysten kaatua ?
Perskokkarehallituksen päätöksien seurauksena yrityksiä menen nyt konkkaan
ennätysmääriä ja siksi työttömiä on ennätysmäärä ja VELKA KASVAA.
Onko näin hyvä ?
Jauho Sanna ei tiedä vieläkään missä on ollut viime vuosina ja mitä on tehnyt.
Oliko Sannan aikana oppositio hallitusvastuussa?
Toisaalta ei haittaa, Seiska on dokumentoinut Sannan tekemiset eli örveltämiset.
Rikkaat maksaa veroja paljon,
kai heilläkin on oikeus kakkupalaan,
kun ovat yhteistä kakkua leiponu
RIKKAAT EI MAKSA VEROJA KESKITULOISTA PALKANSAAJAA ENEMMÄN,
koska on verosuunnittelu ja veroparatiisit, jonne rikkaitten rahat menee piiloon
verottajalta.
Totta.
Kova on pelko ja ulina jostain rikkaista, kun joutuu itsekin vähän veroja maksaan.
woketistit ammutaan jo avaruuteen
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011064804.html
Persut hyysää rikkaita.
Kyllä.
Persuskin on rikas, ainakin jos älynlahjoja teihin vertaa.
Kokoomus saanut koko hallituksen 200 rikkaan asialle!
Höpö höpö
Vasemmistolaisen käsi on tunnetusti aina muiden taskuilla.
Nämä "rikkaat" kustantavat tämän hyvinvointivaltion itse tienaamillaan rahoilla joista valtio ottaa puolet pois.
Kummasti kelpaavat yrittäjille ja maatalous"yrittäjille" yritytuet ja maataloustuet vero ja velkarahoistamme.
Yli puolet!
Kummasti kelpaa vasurille kelatuet ja tulonsiirrot. Että vain rikkailtako ne pitäis pois ottaa?
200 rikasta hyötyy tästä hallituksesta! Ei kukaan muu!
Onko sinusta toi vähä-älyinen horina jotenkin uskottavampaa, kun siinä on eksakti numero 200?
Rikkailla on rahaa niin, ettei paskalle taivu, köyät kiristää vyötään.
Käyhät ei ole keränneet sitä rahaa, niin että kiristelköön sitten vaikka hampaitaan.
Kokoomus ja RKP ovat Hallituksessa joten rikkaita hyysätään kovasti!
PS ja KD voimat eivät riitä pitämään köyhien puolta!
PS ja KD kannattavat potvarillista talouspolitiikkaa.
Oikein.
Eihän ps ja kd mitään umpityhmää ja epäkristillistä voi tukea!
200 rikasta on Kokoomuksen lemmikit!
Kuule sinä nenääkaivava kakkahousu.
Kenen luulet maksavan ne sinunkin terveyskeskus käynnit?
Oletitko että toi mölisijä ajattelee, kun noin vaikeita siltä kysyt?
Ihmettelen rikkaita, että jos esim wharloosilla on jo miljardi rahaa niin miksi pitää vaan kerätä lisää? Tuolla rahalla elää hienosti koko loppuelämän. Rikkaat ei tajua, että ihminen ei ole mikään ikuinen olento!
Ihmettele vaan. Se tarkoittaa vain lähinnä sitä ettei ymmärryksesi riitä
Sinä et myöskään näköjään tajua että W:n asiathan ei sinulle kuulu sen enempää kuin mikään mitä muut elämällään tekee.
PURRA PETTI KANSAN!
Vain tyhmät pettyivät ja syyttävät siitä tietenkin jotain muuta kuin itseään.
Purra aloitti petoksen jo vaalilupauksella: "se ei meille käy"
Ja tiesi itse että huijaa kansaa. 🖕
Ei kansaa, vain idiootteja.
Orpo otti moottorisahan! Sakset ei enää riitä!
---------------------------------------------------------
elisa,pop-vakuutus=suomenvahinkovakuutus=lähitapiola=suomenvahinkotarkastajat, intrumjustitia ja vastaavat ruotsalaiset kusetus pulljut,saunalahdet,welhot ym.. kusetusfirmat.
Tollaset tavallisten kansalaisten kusetusfirmat saavat toimia Suomessa täysin vapaasti kansanedustajien hyväksynnällä.
Esimerkiks toi elisa, ryöstää ihmisiä 2 laskutuksilla, ilmaisesta netistä laskuttamalla, puhelinmyyjät myyvät ummet ja lammet mitä et tarvitse, sanoo yhtä ja sopimuksissa on toista ja sopimukset on vastoin asiakkaan tahtoa kirjattu määräaikaisiksi.. siksi että kun asiakas huomaa myyjän tekemät virheet ja ns myydyn tuotteen olleen väärä..Ni sitä ei mukamas lain mukaan pystykkään irtisanomaan vaan joudut maksamaa paskasta pari vuotta..Miettikää. Mää myyn sulle säkillisen paskaa ja sun pitää maksaa siitä 2 vuotta etkä saa purettua rikollista sopimusta.
Toi elisaha kytkeytyy siihen risto murtoon joka teki nämä nykyiset leikkaus ehdotukset=leikataan ainoastaan köyhiiltä ja rikkaille veronkevennyksiä. risto murron työryhmänyhteenvedolla orpon mulkku perusteli leikkaukset aloitettuaan pm. korruptiota!!! ja poliitikot antaa sen tapahtua ja saavat oman osansa. Äkkiä se purranääliöki käänti kelkkansa, miksiköhän..
Ihan persuussta