Oletko valmis?
Onhan puolueen vahvistamat yksilölliset henkilökohtaiset ohjeet tallessa?
On tullut aika avata kuoret. Levittäkää• tietoa
vALLANKUMOUS tulee
4
689
Vastaukset
- Anonyymi
Ja aloittaja on "aikuinen"?
- Anonyymi
Muistakaa kaikki toverit että uuden vallankumouksen hetki on jo lähellä, muistakaa, mitä keväisessä kirjeessä ohjeitimme, porvarivalta on kohta historiaa.
- Anonyymi
Onkohan tovereilla vähän vallankumous hakusessa kun piti alkaa reilu vuosi sitten heti vaalien jälkeen? Komukat on nyt käsittäneet väärin, eihän sitä kumousta täällä suomi24 palstalla tehdä? Pitäisi kait ottaa yhteiskunta muuten haltuun? Armeija, poliisi, eduskunta ym ? Viimeksi ei ollut juuri mitään valtatekijöitä ja silti kävi huonosti? Kyllä nyt pitäisi jos aseita kerätä oikeistolaisilta pois? Siinä voi kyllä käydä huonosti kun niitä löytyy paljon enemmän kuin 1918.
- Anonyymi
Onkos tämä ym. kirjoitus jonkinsortin vitsi? Miten sellaista "valtaa" voi kumota, jota /mitä ei ole vallassa ?
No onhan tämä kommunismi joskus ollut ns. "vallassa" naaapurimaassa , mutta Suomessa on ollut ikään kuin --- (muka) kansandemokratia, mutta kun sitä ei kansa ole kannattanut, vaan paremminkin halveksinut, Ryssänmaalta tuotuna "haaveena" ! Eikähän tuota "koummunismia” ole oikein nämä ns. puuhamiehet kehdanneet / uskaltaneet tuoda todella ESILLE, vaan SE on kätketty ikäänkun demokratian taakse varjoon ... ??? : "NIMITYKSELLÄ : "S K D L "! …. mitähän se loppu = "liitto" pitää sisällään?
Alkaa vihdoin olla aika sopia KARJALAn palauttamisesta! Ruplan kurssi on juuripian sopiva! Karjalan maista ja alueista ME EI mitään makseta, mutta kohtuullisen korvauksen tämä " hyvä" naapuri x. Neuvostoliitto) …. saakoon rakennelmistaan, ihan vaan sillä yriretään NYT kunnioittaa "ent, sodanjälkeisiä hyviä naapuruussuhteita” !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii304625Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1283982Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333717Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462709Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862583Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132461Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole282438Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652307Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1451774