vALLANKUMOUS tulee

Anonyymi-ap

Oletko valmis?
Onhan puolueen vahvistamat yksilölliset henkilökohtaiset ohjeet tallessa?
On tullut aika avata kuoret. Levittäkää• tietoa

4

657

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja aloittaja on "aikuinen"?

    • Anonyymi

      Muistakaa kaikki toverit että uuden vallankumouksen hetki on jo lähellä, muistakaa, mitä keväisessä kirjeessä ohjeitimme, porvarivalta on kohta historiaa.

      • Anonyymi

        Onkohan tovereilla vähän vallankumous hakusessa kun piti alkaa reilu vuosi sitten heti vaalien jälkeen? Komukat on nyt käsittäneet väärin, eihän sitä kumousta täällä suomi24 palstalla tehdä? Pitäisi kait ottaa yhteiskunta muuten haltuun? Armeija, poliisi, eduskunta ym ? Viimeksi ei ollut juuri mitään valtatekijöitä ja silti kävi huonosti? Kyllä nyt pitäisi jos aseita kerätä oikeistolaisilta pois? Siinä voi kyllä käydä huonosti kun niitä löytyy paljon enemmän kuin 1918.


    • Anonyymi

      Onkos tämä ym. kirjoitus jonkinsortin vitsi? Miten sellaista "valtaa" voi kumota, jota /mitä ei ole vallassa ?
      No onhan tämä kommunismi joskus ollut ns. "vallassa" naaapurimaassa , mutta Suomessa on ollut ikään kuin --- (muka) kansandemokratia, mutta kun sitä ei kansa ole kannattanut, vaan paremminkin halveksinut, Ryssänmaalta tuotuna "haaveena" ! Eikähän tuota "koummunismia” ole oikein nämä ns. puuhamiehet kehdanneet / uskaltaneet tuoda todella ESILLE, vaan SE on kätketty ikäänkun demokratian taakse varjoon ... ??? : "NIMITYKSELLÄ : "S K D L "! …. mitähän se loppu = "liitto" pitää sisällään?
      Alkaa vihdoin olla aika sopia KARJALAn palauttamisesta! Ruplan kurssi on juuripian sopiva! Karjalan maista ja alueista ME EI mitään makseta, mutta kohtuullisen korvauksen tämä " hyvä" naapuri x. Neuvostoliitto) …. saakoon rakennelmistaan, ihan vaan sillä yriretään NYT kunnioittaa "ent, sodanjälkeisiä hyviä naapuruussuhteita” !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      188
      10279
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      21
      9682
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      164
      8254
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      294
      7748
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      172
      6643
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6060
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5901
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4957
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4021
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      121
      2595
    Aihe