A-studion Annika Damström A-studiossa puolueellinen

Anonyymi-ap

Nyt sitten näemme sen, mihin ajankohtaisohjelmien ahdistelu johtaa. Perussuomalaiset ei enää osallistu A-studioon. Kutsuvieraanakin saa toistaa omaa agendaa ja vastata mm. Tytti Tuppuraisen huuto-ongelmiin. Ja juontaja Annika Damström on osoittautunut puolueelliseksi ja johdattelevaksi.
Ei kenenkään tarvitse osallistua tällaiseen "keskusteluun", jonka tarkoitus on vain nostattaa katsojalukuja ! Niin monet muutkin ajankohtaisohjelmat kun kilpailevat paikastaan auringosta.
Kuka näistä kukko vastaan kana-ohjelmista vetäytyy seuraavaksi ?

3

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä myöskään samoja vieraita saa kaiken aikaa istuttaa studioissa, ne edustaa aina samaa kantaansa ja mielipidettään, joka kyllä putkahtaa esiin tuon tuostakin. Sellainen on aika yksitoikkoista seurattavaa.

    • Anonyymi

      Se toinenkin naistoimittelija hilaa studioon silmät kiiluen ainakin yhden persupoliitikon ja mieluummin useammankin kiljuvan vasuriämmän kaverikseen huutamaan feminismiään ja kailottamaan rasismijargoniaan. Yle on kajahtaneiden vasureiden suojatyöpaikka.

      • Anonyymi

        Pitänee paikkansa koska Yle katsotaan verovarojen käyttönsä takia hallituslinjan myönteiseksi mediaksi. Se on jotakin aivan uskomatonta 2000-luvulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3504
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2478
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      14
      2384
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      63
      2244
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2128
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      77
      1111
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1077
    8. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      995
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      986
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      939
    Aihe