Josko persut kirjoittaisitte mitä oikeasti tarkoitatte, ettekä peittelisi kirjotuksia hommafoorumilta opitulla tyylillä.
Voisiko persut lopettaa kaksoisviestintänsä?
Anonyymi-ap
45298
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Jospa sinä lopetat mämä aivan turhat aloitukset.
Viisastelee persutti.
Jospa sinä persu et vaihtaisi aihetta.
Pähkäilee punavajakki.
☝️ Mauno 89 v on keksinyt uuden sanan 🤗
Näinpä.
Natsi vajaki vasta pihalla onkin.
Mitäs räkänokka Persu muuta.
Josko te lopettaisitte ne omat tulkintanne toisten sanomisista.
Jospa persut puhuisivat asioista niiden oikeilla nimillä, niin ei tarvitse kenenkään tulkita. Koponen ei ole kiinnostunut lupiineista, koska ei edes tiedä miltä sellainen näyttää.
Kaksoisviestintä toimii juuri niin, että syytellään sen paljastajia.
Kopospersu ei todellakaan ole ollut hereillä biologian tunnilla...
Eli löysit syyllisen?
"Näppärät" sanaleikit "vieraslajien poistamisesta" paljastavat todellisen luonteensa kun Oulussa rasisti yritettää tappaa lapsia näiden ihonvärin takia.
Ovan unelmahöttöä kuvitella, että rasistiset vihapuheet eivät johtaisi vihatekoihin.
Ehkä on tarkoituskin, että johtavat. Ei noista äärioikeistolaisista tiedä.
Ja ihan tosiaan luen Kopsun äärioikeistoon viimeistään tämän tviitin jälkeen.
Rantaskan kommentti Oulun puukotuksiin oli muuten metka: Hän kyllä tuomitsi ne, mutta otti samaan virkkeeseen myös kantasuomalaisia vastaan pääkaupunkiseudulla tehdyn väkivallan. Näennäisesti viaton rinnastus, mutta todellisuudessa kaksoisviestintää sekin. Oma kannattaja ymmärtää kyllä, että Marya huolettaa erityisesti jälkimmäinen, ellei peräti vain se.
Juuri näin.
Eiväthän persujen kannattaja kuvittele että rasistiset vihapuheet eivät johtaisi tekoihin, vaan he toivovat sitä. Sen näkee tälläkin palstalla joka päivä, jossa vieraslajien poistamista väkivaltaisesti kannatetaan vahvasti.
Ahaa, vain toisen tekemä väkivalta on mielestäsi väärin...haiskahtaa jo kolmoisviestinnältä.
Olette te kyllä noloja.
Jännää, ettei vihavasemmistoa kiinnosta lainkaan kantasuomalaisiin kohdistunut väkivalta. Tehdään vain näennäisiä viattomia rinnastuksia (vaikkei sitä itse ymmärretä) ja omia tulkintoja toisten tarkoitusperistä. 🤭
Miten niin ei kiinnosta? Laitaoikeisto keksii valheellisia väitteitä viholliskuviensa tueksi myös "väärinajattelevista" kantasuomalaisista, koska kaikki fasismin sukuiset ideologiat elävät vastakkainasettelusta. Viholliskuvia on oltava ja kun niitä kylliksi ruokitaan käy kuin Oulussa.
Laitapa tähän alle linkit niihin vihavasemmiston viesteihin, jossa ovat huolissaan kantasuomalaisiin kohdistuneesta väkivallasta.
Tuon luulisi olevan aika helppo tehtävä… ellei kyse ole taas vihavasemmiston valehtelusta. 🤷♂️
Joka kerran keksitään, sitä aina epäillään. Kun kerran persut ovat oikein meritoituneet kaksoisviestinnässä, heistä ei enää uskota että eivät sitä joka käänteessä harjoittaisi jos siltä yhtään näyttää, ja näyttäähän se. ☑️
Tiedät hyvin, että kun premissit ovat pielessä, vastaaminen on mahdotonta.
"Vihavasemmisto" on äärioikeiston käyttämä demonisointikäsite, jonka pohjalta voitte keskustella ihan vain keskenänne. Muilta on turha kysellä ennen kuin ilmaisu siistiytyy.
Voisikko " vihreä" huplattaja jo lopultakin ymmärtää rettä kansa hunttasi teikäläiset korpilain voimalla huumeille haisevan troijanhevosenne pätpättimeen. Joten siellä pysykää. Suomen kansa pärjää ilman teitä aivan hyvin jopa paremmin.
Persujen kannatus laskee koko ajan ja demarit on tällä hetkellä Suomen suosituin puolue. Suomen kansasta on vihervasemmistoa kolme kertaa niin paljon kuin persuja.
Ja sen takia vihavasemmisto on NYT hallituksessa. 🤭🤣🤣🤣
Persut ovat totta tosiaan hallituksessa, mutta yhä useamman mielestä sekä ekaa että vikaa kertaa.
Oppisition pellet puhuisivat asioista niiden oikeilla nimillä, niin ei tarvitse kenenkään tulkita. SDP ei ole kiinnostunut natseista, koska ei edes tiedä miltä sellainen näyttää.
1
Vainoharhaisen vasurin mielleyhtymiä kun ei voi estää.
Öyh öyh öyh öyh öyh...
Samarin on keksitty… tosin 50 vuotta syntymäsi jälkeen, mutta voit silti sitä kokeilla. 👍
Vain otettu lääke tehoaa.
Ei ne uskalla. Raukkoja ovat.
Persujen pitäisi todellakin tiedostaa, että kyllä, nykyisin ei saa pelkästään sanoa, mitä ajattelee. Valitettavan moni myös tekee, mitä ajattelee.
Kun puukko heiluu, ei tarvitse sievistellä mediassa. Kiitos, kun persukin tämän ymmärtää. Ehkä joskus?
☝️ seitinohuiden päiväkännien paras tuotos 🤷♂️
Järkipuhe ei persuihin tehoa, koska persuilta puuttuu SE JÄRKI.
Juuri näin.
Haitalliset vieraslajit tuhoavat herkän ekosysteemin...
Röyh!!!
Eivät tuhoa vaan muuttavat sen. Ekosysteemi voi tuhoutua vain jos kaikki kuolevat.
Shsibas... 🥱
Aloitus niin kaxsuuntane🙈
Taitaa olla liikaa vaadittu.
Saat vastauksen huutamalla ulkona. Tuuli vastaa, miten sinne huudetaan😉
Uskokaa persut että vaikka aivoissa on oikea ja vasen lohko niin ne ei sijaitse perseessä kuten teidän kommenteista voi lukea!Tosin onhan loogista että on oikea ja vasen pakara..