Siis yrittää saada maailmansodan aikaiseksi ja saanut konfliktit aikaan jo monella mantereella.
Onko Putin oikeasti piru?
Anonyymi-ap
106775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 106
Vanhimmat
Henkivaltojen valtaansa alistama. Pahojen valtojen. Tämä näkymätön valtakoneisto on se vaarallisin kumppani, josta ei juurikaan puhuta, koska materialistinen suuntaus on nyt vallitseva. Tuskin koskaan maailmanhistorian aikana ihminen on ollut niin tietämätön henkivalloista kuin on nyt.
Verho on kuitenkin ohut. Se, mikä erottaa meidät ei-fyysisestä. Emme osaa varoa, koska emme näe tätä näkymätöntä saalistajaa. Toki niitäkin on, jotka näkevät.
Myös vankihellat ovat tuiki tuntemattomia. Prööt.
Pappi Kirill on se pahahenki, joka kuiskuttelee Putinin korvaan noita pahuuden aatteita! Itse iso Piru siellä taustalla häärää!!
Tekopyhä uskovainen, sepä se.
Taisi olla tämä Aleksandr Dugin joka kuiskaili pahoja juttu viattoman miehn korvaan😅
Kremlissä ne rikolliset on.
Putin ❤️
Tuntomerkit ainakin täsmää.
Piru tosin on rehellinen ja sillä on moraalia.
Meissä kaikissa on sama piru, emme vain ole antautuneet kokonaan sen valtaan, kuin puheissa. Ylpeys, ahneus, viha, kateus, laiskuus, ylensyönti ja himo. Tuntuuko tutuilta; seitsemän kuolemansyntiä, "pirua". Lähde Wikipedia.
Se piru, joka meissä on, ei käske tappamaan kansalaisiaan, niin kuin se piru, joka kuiskuttelee Putinin korvaan käskyjä omien kansalaistensa vangitsemisesta ja tappamisesta!!!
Venäjällähän on menossa oikein pidättämisbuumi! Jatkuvasti tulee ilmoituksia noista ihan arvohenkilöitten pidättämisestä ja vangitsemisista!!
Siellä taitaa monen housut tutista tällä hetkellä, kun ei tiedä mistä päin oikein tuulee milloinkin, kun Putin on sillä tuulella! Mahtaako Venäjällä olla menossa jonkinlainen kielimiskampanja. Kaverit ilmi antaa toisiaan!
Siellhän on meno kuin ennen Stalinin aikaan!!
Neuvostovenäjä samaa diktatuuria aina....
huomattu....
Monet vankiloissa, rikoksista.
Historia kertoo että venäjällä on aina ollut vallassa piru joka pitää kansan köyhänä orjana sillon niitä on helppo käskyttää käyttää orjatyönä ja tykinruokana seon yksi syy miksi ne käytäytyy vallotetulla alueilla raakamaisesti kun ne omiakin sotilaitakin kohtaan käyttäytyy raakamaisesti kiduttavat nöyryyttävät raiskaavat ym. Eikä se o helppo maa enää venäjäkää elää. Putin ei eroa paljookaa stalinista onneksi sillä ei oo monia kymmeniä miljoonia miehiä heittää menemään kentälle. Venäjällä on varmaan 500vuotta ollut vertikaalinen valta ja aina se vahva imago muuten on heikko ja sitä ei venäläiset halua heikkoa johtajaa raakuus lienee opittu/peritty Tšingis-kaani mongooli ajoilta ja valloitta lisää ja lisää imperiumi. Sitten kitisevät että ne pahat suomalaiset yritti suur-suomee kostaa pitää.. natsi suomi ja natsi ruotsissaki natsi länsi.. ite o natsi fasisti f u
Itänaapuri on aina ollut paha.
Ikiaikaisen komennon alla kuitenkin kaikki tapahtuu niin kuin on tapahtuakseen. Jumalan vastustajakin toimii vain sille määrätyn ajan puitteissa. Mikään ei ilmene sattumalta. Kaikki mitä tapahtuu on jo ennalta säädeltyä. Ihmisen parhaaksi, hänen taltuttamisekseen pahoista teoista.
Totta on jatkuva muutoksen tila ja ihmiselle annetaan mahdollisuus muuttua. Myös entistä pahempaan suuntaan. Putin on käyttänyt tuota valinnan oikeutta.
Putin on julma sotahullu, sairas mies.
Kyllä.
Putin ei ole henkisesti lähelläkään normaalia.
Ja te kaikki olette täysiä ku-sipäitä.
Putin on kenties paras presidentti maailmassa. Sitä eivät vain Washingtonin juu.tal.oispallien lutkuttajat kykene ikinä käsittämään.
Putin käyttäytyy kuin itse Piru! Tosin kaksinaamaisesti esittämällä välillä hyväntekijää ja olemalla syytön kaikelle pahalle, jonka on pistänyt alulle. Syyt ovat hänelle aina muualla, koska ei osaa katsoa peiliin, eikä ylipäätään myönnä itse olevansa syyllinen yhtään mihinkään. Rusinat pullasta on syöty, eikä olo ole vielä kylläinen. Ahneus on sairaus ja Putin on sokea näkemään totuutta asioissa. Haluton ymmärtämään asioita totuuden kautta.
Odotan vain aikaa, jolloin on Piru merrassa?
Jumalasuhteessaan Putin luottaa ulkoisiin merkkeihin. Tehtailee ristinmerkkejä, sytyttelee kirkoissa kynttilöitä ja yhdessä Kirillin kanssa uskoo pyhiin sotiin. Vielä iäkkäänäkin sotii kuin mielipuoli. Mitäpä luulee hyötyvänsä. Aika väistämättä käy jo vähiin.
Putinilla on rahankeruukampanja menneillään! Pidättää herroja ja ilmeisesti takavarikoi heidän omaisuutensa!! Sehän on tapana Venäjällä!!
Tuo sota vaatii rahaa ja siitä kärsii koko Venäjän vattakunta!
Toihan o kaikkien teidän tapa!
Tässä kerrottiin juuri miehen tavoitteet ja pyrkimykset. Jokainen mies voi allekirjoittaa nuo paheet. Vai oletteko kuulleet jonkun, ns miehen, tehneen virheen? Aina sen syy löytyy jostain muualta. Kaikkea voi haukkua, kuin pystykorva.
Länsikö sinun totuus, hirocimako?
Saatana saapuu Moskovaan kertoi Mihail Bulgakov.
Kyllä;Belsebuubi eli Paholainen!
Mielipuolinen fasisti.
Onhan nuo Putler ja kgb/fsb-väki pirun palveluksessa. Kuten myös pahapappi Kirill esikuntineen.
TODELLAKIN ON!
Pirun yksi pääominaisuuksista on ei neuvotella.
Kyllähän kommunistipohjainen natsi on piru!
Piruakin pahempi natzizika.
Ei mutta Zelensky on. Putin on pyhimys länsimaisiin "johtajiin" verrattuna.
Oletko noin sekaisin?
Zelensky julisti ortodoksipääsiäisenaikaan Ukrainalaisten olevan jumalan valittu kansa.
Valittuja kansoja on jo muutenkin liikaa.
Kieltämättä on hänessäkin samaa näköä sielunvihollisen kanssa ;-D Taustakin sopiva , mutta eiköhän se itse saatana pöyritä monia muitain maailmanjohtajia ja valittuja ;-D
Hah, hah!!!!!!!! Siinäpä sitten mielipide! Pyhimys varmaankin, kun Kirill antaa aina synninpäästön, kun Putin on tehnyt tekosiaan!
Zelenskyi on sentään rehti kaveri!! Kunnioitetteu kansan johtaja! Kukapa kunnioittaa Putinia??Lienee jo kaikki kunnioitus karissut kansalta Putinia kohtaan!!
Mut jumala ei anna pahantekijöille mitään synnin päästöö, tapetut ihmiset ilmestyy jossain vaiheessa pahantekijän eteen, eivätkä kysy saako..... 🤕......
Voiolla...
Lännen aivopesu ei ole tavoittanut kaikkia🤷🏻♀️
Kremlin pirut,
Ei ikinä periksi diktaattoreille.
Ku*ipää mikä ku*ipää. Pienillä miehillä on aina ollut pienten miesten ongelmat.
Tsemppiä, ei ole varmaan kiva kohtalo.
Aika erikoista, että suomi24:n ylläpito poisti viestin, jossa sanoin, että Putin on vampyyri minkä todistaa hänen verenhimoisuutensa.
Aika turha/aivoton kommentti.
Onko Kremlistä poistettu peilit sattuneesta syystä.
Pahuus näkyisi?
Fasisti ja diktaattori, sotarikollinen.
Zelensky? Entinen presidentti. Nykyinen diktaattori, verrattavissa Hitleriin.
otamme osaa.....
Jopa vitsin väänsit!! Et taida tietää historiasta yhtäänmitään!
Ai Krimin?
Turkin aikana siellä muslimit alisti venäläissukuisia, joten Venäjä lähti auttamaan ja valtas alueen. Venäläisiä siellä nytkin asuu 80%.miksi ukrainan pitäisikään hallita aluetta, jossaei edes asu ukrainalaisia?
Ukrainan maiden ja rikkauksien perässä on länsi, ei minkään muun.
Ketju todistaa että sota on tulossa,propakanda on uponnut, ei voi mitään.
Nyt lähtee roinat myyntiin ja muille maille.
Van yksi lavastus ja täällä on älyvapaat huutamassa sotatoimia, surullista.
Raukat lähtee, muut puolustaa kotimaataan.
Siis Ukraina on kotimaasi? Tervemenoa sinne.
Heräätkö koskaan?
Muut uhriutuu päättäjien väärien päätösten vuoksi, raukat on pakolaisina?
Tulisipa ydinsota ja koko tämä paska maailma tuhoutuisi silmänräpäyksessä.
Kaikki ihmiset, eläimet ja koko tämä rangaistuvankila jota jotkut sanoo maapalloksi.
Hoida asiasi kuntoon.
Piilottaa häntänsä ja sarveansa hyvin.
Lännentrolli👹
se on sekä mielisairas että hullu.
ainoa syy olla elossa on sotien aikaansaaminen.
toki lopuksi se saa hitlerin kohtalon se on koko
maailman tiedossa nyt jo.
mutta hinta on stnllnen. tappanut viattomia
ihmisiä kammottavan määrän.
Eikö Yhdysvallat, Britit?
Mistä keksit?
Kyllä Putler on saatanallisen pahuuden lähettiläs.
Yhdessä Pohjois-Korean Kimin ja Iranin äärimuslimien kanssa muodostavat maailman kammottavimman pahuuden akselin, joka kylvää maailmaan saatanallisen pahuuden sysimustaa myrkkyä ja mätää.
Eikö Yhdysvallat ja Britit?
Ovatko aikaansaaneet parempia uhreja, jotka unohdat/ sivuutat?
Hirocima?
Afganistan?
Jemen?
Kaivaa omaa hautaansa.
Sinä olet sokea ja tietämätön.
Hänelle löytyy vastine Yhdysvalloista. Pyrkii nyt presidentiksi toista kertaa.
Ei ole sotienlietsoja, kamala on.
Ei , mutta siitä seuraava niinkuin stalin .
Venäläisille johtajille ominainen sairaus.
Stalinkin suunnitteli aikoinaan ydinsodan aloittamista. Lähtökohdaksi sodalle suunnitteli juutalaisiin kohdistuvaa joukkotuhoamista, joka jättäisi hitlerin tekemiset varjoonsa, ja pakottaisi lännen jonkinlaiseen vastatoimeen. Näihin vastatoimiin suunnitteli sitten vastaavansa "oikeutetusti" ydinaseiden laukaisulla.
Stalinin suunnitelma oli myös lähipiirin tiedossa. Ja sattuneesta syystä, suunnitelman täytäntöönpanon lähestyessä, saikin hupsistarallaa annoksen hitaasti mutta varmasti tappavaa myrkkyä.
Siellä oli silloin normaalijärkisiä vastuullisiakin venäläisiä johtajansa lähipiirissä.
Et ole tainnut perehtyä Yhdysvaltojen ja Britanian historiaan?
Unohdit... Hirociman, afganistanin, jemenin uhrit?
Sinä unohditkin tsingiskaanin ja Idi Aminin.
Et taidakaan tietää yhtään mitään.
Tutki historiaa.
Yhdysvallat meni afganistaniin, jotta Venäjäkin tulisi, ja saisivat Venäjän polvilleen/ hajoamaan.
Samaan perustuu ukrainan sota. Venäjän heikentömisyritus, hajottamisyritys.
Tiesivät, Krim ja ukraina Venäjälle Tärkeitä ja siellä asuu paljon Venäläistä kansaa.
Krimillähän oli Venäjänkielinen väestö, ei ukrainalausia.
Tahallaan kuskattu venäläistä surplusväestöä sinne. Tataarien maahan se Krim on.
Tataarit on pakkosiirretty pois niin kuin Neuvostovaltiossa oli tapana tehdä
Yhdysvallat Aina Venäjän kimpussa.
Sotien tarkoitus heikentää Venäjää. Tavalliset kansalaiset, sotilaat on pelinappuloita, ei kohtalot kiinnosta Yhdysvaltoja.
Ukrainan sodassa, Yhdysvallat ei menetä mitään. Myyvät aseita hyvin, sota on heille bisnestä.
Eurooppa menettää rahaa, aseita.
Ukraina menettää kansalaisiaan.... Eipäse kiinnosta Yhdysvaltoja. Ei ole kiinnostanut missään sodissa.
Katso monissako sodissa mukana Yhdysvallat ja Venäjä.... Vastapuolilla. Yhdysvallat hakeutuu konfliktiin , tukemaan Venäjän vastapuolta, aina.
Putin on naZi.
Oletteko te typerä?
Onhan se joka murhaa kaikki.
Puuttuvaa rengasta olen epäillyt. Näyttää siltä.
Kyllä USA ja NATO haluaa maailman sodan,ei Putin joka on rauhan mies
Veisit edes roskat ulos tjn.
Naulan kantaan. Biden on se piru tai pirujen sätkynukke ja uusi pirutar on tulossa. Ihme ettei sakki näe yhtäläisyyksiä, 1+1=2, kun demokraatit astui Usassa valtaan 2021+ --> koko maailma on sodan partaalla.
Kreml uhkaa kaikkia, ei USA.
Raamatun mukaan venäläiset ovat valittu kansa, Jumalan silmäterä Joten Putin on vähintäänkin Jeesus.
Netanyahu perheineen on venäläisiä. Israelissa asuu 1,5 miljoonaa venäläistä.
Länsi hyvin taputtellut asiansa,ja uutisoinut ne " Hyviksi".
Täälläkin täysin unohdettu, ja täysin hyväksytty operaatiot.....hirocimassa, afganistanissa, jemenissä....
Uhrit ei kiinnosta teitä, jos ovat lännen tekosia.
Länsi kertoo teille yhtä totuutta 24/7, ja nielette syötin koukkuineen päivineen. Edes kysenalaistamatta asias.
Googlenne poistaa tiedoistaan kaiken tiedon, joita eivät halua teidän löytävän. Kaikkitietävä googlenne, tarjoaa teille vain sitä totuutta, mitä länsi hakuaa teidän löytävän.
X tullaan varmasti kieltämään. Eivät halua, että ulottuvillanne on palvelu, josta voitte saada toistakin näkökulmaa,Totuutta.
Ei ole " Heidän" mielestään teille hyväksi nähdä toista totuutta. Joten, se teiltä estettäköön. Teitä on helpompi ohjailla, kun näätte vain yhden, lännen näkökulman. Jolla mielipiteutänne ohjaillaan, harhaanjohdetaan, ja muokkaillaan.
Onhan se selvästi piru! Ei kukaan normaali-ihminen sodi!
Kyllä vanha siniparta on ovelampi kuin Putin.
Putin on kuin ihmispeto. Näin vuosia sitten lehdessä kuvan Putinista lapsena (oli kai 5. vuotias) äitinsä kanssa . Jo siinä kuvassa hän oli ilkeän, siis vihamielisen näköinen.
Mutta miten hän on pystynyt suggeroimaan kaikki ympärillään olevat ihmiset samanmielisiksi, jotka muuttavat totuuden valheeksi, ja valheet muka totuudeksi, eivät tunne syyllisyyttä mistään, ovat loputtoman ahneita jne.
Ei voi kuin ihmetellä, ja varoa....
Aina on sodittu jossain maankolkassa! Ja näitä vallan himoisia aina ollut!! Mutta kun maailma ei viisastu ei!! Sotaa en ymmärrä en miksi tuhotaan tapetaan !! Aivan sairasta!!
Rahan takia soditaan ja sitten kun aseteollisuuskin on bisnes. Se kukoistaa, kun soditaan. Sota hyödyttää monta tahoa vallan huipulla.
Diktatuuri tarvitsee sodan.
Kuin viisas, lukenut ja sivistynyt tulee olla kätkeäkseen päänsä tuomiolla? https://www.hs.fi/alueet/art-2000010715294.html
....Masan ei tarvitse vastata
Putinissa asuu demonit.
Neuvostoliiton hajoaminen oli liikaa KGB pikkuvirkamiehelle
burra on itze belzebuubi.