Purra n koronasäästöt

tappoivat ihmisiä talvella. Ruumishuoneet olivat niin täynnä, että vainajia säilytettiin päällekkäin konteissa:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5a02f6c5-5569-4e10-b4ed-6833193cacf3
387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Punahuulihallituksen siis tarkoitettiin. Purra ei kuulunut siihen.

Äänestä
  • Linkin uutinen on tämän vuoden tammikuulta. Sius Orpo-Purran hallituksen ajalta.

    Äänestä

  • Huulipunahallitus otti 40 miljardia lisää velkaa. Siinä ei säästetty!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tappoivat ihmisiä talvella. Ruumishuoneet olivat niin täynnä, että vainajia säilytettiin päällekkäin konteissa:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5a02f6c5-5569-4e10-b4ed-6833193cacf3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu