Lasten isä toisti Tuppuraisen harjoittavan lasten vieraannuttamista isästä, vaikka lasten ja isän suhde oli erittäin lämmin. Käräjäoikeus ei kuitenkaan uskon
kts. oulu suomi24
helsingissä tuttua hommoo?
kts. oulu suomi24
helsingissä tuttua hommoo?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oikeudenkäyntiasiakirjoista ilmenevät tiedot ovat ristiriidassa sen kanssa, että kansanedustaja Tytti Tuppurainen on toiminnassaan profiloitunut erityisesti lapsen oikeuksien puolestapuhujana. Tuppuraisen ex-miehen mukaan Tuppurainen pyrkii vieraannuttamaan lapset isästään.
Tuppurainen on vaatinut, että oikeudenkäyntipaperit pitäisi saada salaiseksi 60 vuodeksi!
SDP on pahoinvointipuolue. On natsianttia ja kissan tappajaa johdossa ja on lstenoikeuksien polkijaa ja rahojen hukkaajaa. Kamala puolue. AY samaa sontaa. Katsokaa niitä!
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/
vastinetta demarit?