Välillä faktaakin

Anonyymi-ap

Suomessa on hyvin toimiva äärioikeisto ja vain muutamia sen piiristä kumpuavia väkivallantekoja. Rasismia maassamme on runsaasti, eikä se poistu mihinkään silkkisuupuheilla, se poistuu sitten kun kaikilla on maassamme hyvät olot. Lisäksi unohdetaan täysin maahantunkeutujien kantaväestöön kohdistama rasismi ja silkkisuupuhujien suomalaisuuteen kohdistuva rasismi.

7

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ei puhuta kunniaväkivallasta enemmän?

      • Anonyymi

        Miksi ei puhuta enemmän persujen rasismipuheista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi ei puhuta enemmän persujen rasismipuheista?

        Tai kommareiden väkivallasta Virossa aikoinaan?


    • Anonyymi

      Vieraskoreeta pitää olla. Suomessa ei tarvitse elää maamme tavoilla.

    • Anonyymi

      Tarkoittaako "hyvin toimiva äärioikeisto" juuri näitä kiellettyjä järjestöjä kuten pohjoismainen vastarintaliike?

    • Anonyymi

      Miten varisverkosto ja antifa!

    • Anonyymi

      Äärioikeisto on ja sen tuleekin olla yksi vallankäytön tahoista yhteiskunnassa. Se tasapainottaa enemmän esillä olevaa äärivasemmistoa juuri sosialismin ikeestä vapautumassa olevassa maassa.
      Lainsäädännöllä voidaan demokratiassakin kieltää tahoja, jotka pelottavat valtaeliittiä, mutta ihmisten ajtusmaailmaan ei lait pysty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      50
      2294
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      93
      2028
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      91
      2000
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1767
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1731
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      494
      1567
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      2
      1540
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1370
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      37
      1275
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      76
      1268
    Aihe