Suomessa on hyvin toimiva äärioikeisto ja vain muutamia sen piiristä kumpuavia väkivallantekoja. Rasismia maassamme on runsaasti, eikä se poistu mihinkään silkkisuupuheilla, se poistuu sitten kun kaikilla on maassamme hyvät olot. Lisäksi unohdetaan täysin maahantunkeutujien kantaväestöön kohdistama rasismi ja silkkisuupuhujien suomalaisuuteen kohdistuva rasismi.
Välillä faktaakin
7
168
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ei puhuta kunniaväkivallasta enemmän?
- Anonyymi
Miksi ei puhuta enemmän persujen rasismipuheista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ei puhuta enemmän persujen rasismipuheista?
Tai kommareiden väkivallasta Virossa aikoinaan?
- Anonyymi
Vieraskoreeta pitää olla. Suomessa ei tarvitse elää maamme tavoilla.
- Anonyymi
Tarkoittaako "hyvin toimiva äärioikeisto" juuri näitä kiellettyjä järjestöjä kuten pohjoismainen vastarintaliike?
- Anonyymi
Miten varisverkosto ja antifa!
- Anonyymi
Äärioikeisto on ja sen tuleekin olla yksi vallankäytön tahoista yhteiskunnassa. Se tasapainottaa enemmän esillä olevaa äärivasemmistoa juuri sosialismin ikeestä vapautumassa olevassa maassa.
Lainsäädännöllä voidaan demokratiassakin kieltää tahoja, jotka pelottavat valtaeliittiä, mutta ihmisten ajtusmaailmaan ei lait pysty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825067Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt502661SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun162378SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1012222Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292097Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732084Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja912045Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211566