Nasima tyrmää rajalain

Nasima Razmyar tyrmää esitetyn rajalain: ”30 000 turvapaikanhakijaa on pystytty huolehtimaan”
SDP:n kansanedustaja Nasima Razmyar haluaisi tarkempaa tietoa siitä, minkälainen kapasiteetti Suomen viranomaisilla on käsitellä suurempia tulijamääriä.

Meillä on kokemusta siitä, että 30 000 turvapaikanhakijaa on pystytty erilaisten järjestelykeskusten ja vastaanottokeskusten kautta huolehtimaan. Näihin ei ole valitettavasti ole ollut riittävän selkeitä ja yksiselitteisiä vastauksia, Razmyar jatkaa.

Razmyarin mukaan vastauksia olisi pitänyt olla enemmän, koska ”selkeästi sitä tietoa nyt on”.
22315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Tällaiset nasimat elää suomalaisten rahoilla.. ja leveästi.

Äänestä
  • Ja kaiken lisäksi vielä lisääntyvät , se on rikos ihmiskuntaa vastaan.

    Äänestä

  • Putinin jälkeen Venäjä joutuu NL:n hajoamisen jälkeisen tapaiseen kaaokseen jolloin ensimmäiseksi vallasta taistelevat rikollisjärjestöt. Seurauksena Suomen rajan yli tulvii tuhansien Nussiman sukulaisten lisäksi kymmeniä tuhansia venäläisiä! Toivottavasti Nussima on silloin vielä täällä vastaamassa toiminnastaan?

    Äänestä

  • Natzima pitää käännyttä takaisin Venäjälle, josta hän tuli Suomeen. Haluaisin, että suomalaiset saisivat itse päättää asioistaan. Siksi toivon, että lakia muutetaan niin, että kansanedustajina ei voisi toimia muut kuin Suomessa syntyneet.

    Äänestä

Mitä tästä pitäisi oppia? Ei mamuja päättäjän paikalle? Ilmeisesti.

Äänestä
  • Ne voi lähteä jostain izlammaasta mutta izlam ei lähde niistä. Omiensa äänitorvia ovat ja ennemmin tai myöhemmin se paljastuu, jos on ollut olevinaan niin kansalaista.

    Äänestä

Venäjäkin voi taas hyökätä Suomeen, kun edellisestäkin sodasta selvittiin, sellainen on tämän seinähullun eukon logiikkaa. Naisia ei pidä päästää tekemään päätöksiä, koska he menevät tunne edellä, ei järki edellä. Koko turvapaikkajärjestelmä on muutenkin nykyään täysi kusetusjärjestelmä, isot ukot tulee maahan valehtelemaan, että tarvitsevat muka turvaa.

Äänestä

SUOMI ON MENNYTTÄ NÄITTEN TALOESSA YLITSEMME

Äänestä

Nasiman maassamme eläminen pitäisi tyrmätä maalle vaarallisena.

Äänestä
  • Tyttö pitäisi laittaa Supon seurantaa. HAittamaahamuuttaja, ties vaikka pelaa puten pussiin. Vakooja.

    Äänestä

Tie helvettiin on katettu hyvillä aikomuksilla, tämä totuus pätee kirjaimellisesti nykyisenlaiseen maahanmuuttoon, puhutaan kauniita maahanmuutosta, mutta todellisuus on raadollinen, ideologiset idiootit saavat päättää asioista, he eivät ymmärrä todellisuutta, tai sitten he ovat teeskentelijöitä, itse veikkaan jälkimmäistä, kyllä he tietävät, mutta eivät välitä. Heille oma ideologinen vakaumus on tärkeintä, ei todellisuus missä he elävät.

Äänestä

Mistä on pystytty huolehtimaan, siitä että maassamme on nyt tuhansia rinnakkaisyhteiskuntaa perustavia turviksia, Natsima ei ajattele asioita pidemmälle, emme ole todellakaan selvinneet vuoden 2015 vyörystä, sen vaikutukset alkavat näkyä vasta kymmenen, kahdenkymmenen vuoden päästä, vain täydellinen typerys ei tätä tajua.

Äänestä

eiköhän debiilidemareille pitäisi laittaa suukapula 🤣

Äänestä
  • Mielesstäni on hyvä, että ulosantavat ei-isänmaalliset ajatuksensa, jotta tietää, ettei heitä vahingossakaan äänestä.

    Äänestä

Linnut ovat Suomessa vähentyneet dramaattisesti! Mutta onneksi ihmisiä tulee tasaiseen tahtiin, jopa toiselta puolen maapalloa. Ei ole enää sitä vihreää puoluetta olemassa joka eläimiä suojeli! Maailma tuhoutuu ihmisen paskaan!

Äänestä
  • Vihreät haluavat Suomeen kaikki kehitysmaalaiset joiden hiilijalanjälki satakertaistuu lähtömaahan verrattuna, tämä on ekoteko vihreiden mielestä, vihreät ovat muuttuneetkin antivihreiksi, niin siinä aina käy, alkupäreinen aate kuolee ja tilalle tulee puhdas hulluus.

    Äänestä

Nyt jäädään jännityksellä odottamaan, saadaanko uusi kehitysmaamuslimi invaasio SUOMEEN!
Ja mikä on kokoluokka!
Kun sata päivässä ei ole mikään ongelma Natsimalle, varsinkin jos ovat nuoria Afganistanilaisia MIEHIÄ!

Äänestä

Ja nyt PROFEETTA Mpktar Abdulkarim puolustamaan demareiden muslimiveljeskunnan NATSIMAA!

Äänestä

Mitäs tälle rouvalle pitäisi tehdä. Tämän puheethan ovat jo sitä luokkaa, että se saattaa vielä enempään taloudelliseenkuseen kuin jo olemme. Vaikuttaa, ettei silla ole kaikki muumit laaksossa. o.

Nasima Razmyar kriittisenä rajalaista: ”30 000 turvapaikanhakijaa on pystytty huolehtimaan”
SDP:n kansanedustaja Nasima Razmyar haluaisi tarkempaa tietoa siitä, minkälainen kapasiteetti Suomen viranomaisilla on käsitellä suurempia tulijamääriä.

Äänestä
  • Ja nämä PROFEETTA Moktar Abdulkarimit äänestävät noita eduskuntaamme…
    Ei hyvää päivää, sentään…

    Äänestä

Natziman pitää katsoa tämä. Haluaako hän näitä Lauttasaareen näitä kymmeniätuhansia.

Äänestä
  • Jokaisen suomalaisen, varsinkin päättäjien pitäisi katsoa tämä "Vankina Kanarialla" -dokumentti. Siinä siirtolaistarinat tiivistettynä monelta kantilta.

    Ohjelmasta käy ilmi, kuinka suuresta ihmisbisneksestä ja siirtolaisongelmasta on Euroopassakin kyse, mutta sitä eivät näköjään läheskään kaikki päättäjät tiedosta. Putella on suuren suuret reservit "nahkapanoksia".

    Jos et jaksa kokonaan katsoa, katso vaikka kohdasta 49:44 pari minsaa, jotta kuulet:

    "Kotipuolessa ei ole ketään, joka ei suunnittelisi lähtöä."
    "Kaikki aikovat tulla tai ovat jo matkalla."

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nasima Razmyar tyrmää esitetyn rajalain: ”30 000 turvapaikanhakijaa on pystytty huolehtimaan”
SDP:n kansanedustaja Nasima Razmyar haluaisi tarkempaa tietoa siitä, minkälainen kapasiteetti Suomen viranomaisilla on käsitellä suurempia tulijamääriä.

Meillä on kokemusta siitä, että 30 000 turvapaikanhakijaa on pystytty erilaisten järjestelykeskusten ja vastaanottokeskusten kautta huolehtimaan. Näihin ei ole valitettavasti ole ollut riittävän selkeitä ja yksiselitteisiä vastauksia, Razmyar jatkaa.

Razmyarin mukaan vastauksia olisi pitänyt olla enemmän, koska ”selkeästi sitä tietoa nyt on”.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu