Venäjä on alkanut pakottaa Venäjän kansalaisuuden saaneita rintamalle osallistumaan hyökkäyssotaan Ukrainassa. Venäjällä on pulaa miinanpolkijoista ja ukrainalaisten tykinammusten kuluttajista, kun siihen hommaan käytetyt vangit alkavat jo loppua. Joten mamut käyvät siihen hommaan mainiosti.
https://yle.fi/a/74-20096730
https://yle.fi/a/74-20096730
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kohta siihen hommaan saavat myös pohjois-korealaisia. Ilmankos Venäjällä on varaa juoksuttaa ukkoja suoraan miinakentille ja tykkituleen, kun heillä riittää tätä pelkkää kulutustavaraa joista ei tarvitse välittää ja jotka ovat täysin vailla mitään ihmisoikeuksia.
Tuo on ollut Venäjän taktiikkana jo pitkään. Heikosti tai olemattomasti koulutettu rupusakki josta halutaan vain päästä eroon laitetaan ryntämään ryhmänä suoraan tulitukseen ja miinakentille. Varusteena saattaa olla pelkkä lapio. Kuluttavat ainakin yhden ukrainalaisten miinan ja muita ammuksia, eli selkeä hyötykäyttö hyödyttömille. Samalla paljastavat ukrainalaisten tuliasemat, joihin venäläiset voivat sitten iskeä.
Venäjä on hieno maa. Kaikkia kotimaisia putinisteja ja ryzzänrakastajia kehoitan hakemaan viipymättä ihannevaltionne kansalaisuutta. Seuraukset voivat olla erittäin jännittäviä!
Koko Suomen vasemmiston olisi suomen eduksi otettava Venäjän kansalaisuus .
Miksi vasemmistolaiset haluaisivat äärioikeistolaisen Venäjän kansalaisuuden? Putinin Yhtenäinen Venäjä on lähimpänä perussuomalaisia ideologialtaan.
Eivät vasurit halua osaksi natsivaltiota, jollainen nyky-Venäjä selvästi on. Tyylipuhdas imperialistinen fasistinen diktatuuri, Putler ja Hitler kuin kaksi marjaa.