Palestiinan lippu pride tapahtumassa?

Kirkon edessä liehui aika iso palestiinan lippu? Mitä yhteistä on homoilla ja palestiinan muslimeilla? Vastaus, ei mitään. Ristiriita on melkoinen.
17394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kyllä on, jos tarkemmin ajattelet. Vihervasemmisto käyttää pridea hyväkseen mädättääkseen länsimaiset yhteiskunnat, tällöin muslimien on helpompi valloittaa länsi ja saavutetaan vihervasemmiston lopullinen unelma, ääri-islamistinen kalifaatti.

Äänestä
  • Mitäs palestiinan muslimit tähän kun näkevät oman lippunsa liehuvan homojen seassa?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mitäs palestiinan muslimit tähän kun näkevät oman lippunsa liehuvan homojen seassa?

    He tietävät päämääränsä. Vasta saavutettuaan sen, alkaa ilmaiset lentotunnit pridesakille.

    Äänestä

Miksei Pridessa saisi ajaa myös Israelin politiikan vastaista aatetta ja puolustaa Palestiinalaisten ihmisoikeuksia? Israel on laittomasti hyökännyt Gazaan ja aloittanut sodan muslimeja vastaan alueella. Israel on ihan täysin Venäjään verrattavissa oleva juutalaisten asuttama roistovaltio.

Äänestä
  • Erikoinen kommentti. YK tai sen alajärjestö hyökkäsi Israeliin , siis 193 valtiota yhtä pikkuvaltiota vastaan. Mukana hyökkäyksessä oli myös Hamas.

    Äänestä

  • Palestiinan ihmisoikeudet? Ei niitä ole paitsi oikeus ja velvollisuus olla kuuliainen muslimi. Prideläiset suojaa tuolla itsensä etteivät tule puukotetuiksi jo nyt.

    Äänestä

Mites israelilaisten homojen asiat?

Äänestä
  • Israel aloittanut sodan? Just niin, palestiinan hamasilaiset ampuivat vaan pari "mainilan laukausta" ensin, niinkö?

    Runsaat 1200 teloitettiin, naiset (tytöt) raiskattiin ja päitä irti monilta. Yli sata edelleen vankina epäinhimillisissä oloissa, naisia ja tyttöjä varmasti raiskattu siellä useita kertoja.

    Tässä naista raahataan jolla on housut veressä, voi vain kuvitellamitä hänelle on jo tehty.
    https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/8d28fbaa-5998-4bad-9f6a-721dfda1b2d1

    Äänestä

  • Israelin TelAviv on homojen mekka. Laita hakusanaksi youtubeen gaypride telaviv näet jättimäisiä paraateja joista suomen paraatin koko on vain murto osa

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Israelin TelAviv on homojen mekka. Laita hakusanaksi youtubeen gaypride telaviv näet jättimäisiä paraateja joista suomen paraatin koko on vain murto osa

    Mene sinne palestiinan lippua heiluttaan.

    Äänestä

  • Israelilaisten homojen asiat on hyvin. Ettei olisi prideä sielläkin, voisi olla vaan ei tarvita.

    Äänestä

Ei ole mitään palestiinaa, kuten ei homojen ylpeyttäkään.
Joten ehkä se yhdistää?

Äänestä

EI MITÄÄN SEN KUMMENPAA, KUIN YHTEISET RUPAREIÄT.

Äänestä

Hamas valtaa homoilun alueen.

Äänestä

Mutta mitä tekemistä siellä oli Suomen Kommunistisen Puolueen lipulla. Uutisissa näytettiin. Voi että! Vielä piti tämmöinen nähdä vanhan aatteen miehen...

Äänestä

Palstatiina likes 👍

Äänestä

Pride=Elokapina= Hamas

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kirkon edessä liehui aika iso palestiinan lippu? Mitä yhteistä on homoilla ja palestiinan muslimeilla? Vastaus, ei mitään. Ristiriita on melkoinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu