Pantiinko tuolla sataa Neitsyttä surutta?

1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tiedä käytettiinkö tätä laivaa koskaan. Marokon jälkeen siirrettiin Ranskaan Nizzaan missä oli monta vuotta satamassa. Taisi olla Euroopassa 1990- luvulle asti. Ajettiin Irakiin vasta ensimmäisen persianlahden sodan jälkeen.
Sen vertaa että olen minäkin pienen pienellä työpanoksella osallistunut tämän laivan rakentamiseen. Olin kokoamassa varaosapakettia mikä meni laivan mukana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.tivi.fi/uutiset/tv/da5f006d-6ba1-410b-968f-5ea5372f0dd0?ref=ampparit:b8e4

mietin koraanin juttuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu