ja jalat ovat viikon niin kipeänä että hädin tuskin kävellä pystyy! Normaalia?
2x8 kyykky
7
228
Vastaukset
- Anonyymi
Kakkosia kahdeksan vai kaseja kaksi?
- Anonyymi
jos ei edes tiedä mitä 2x8 tarkoittaa ei kannata yrittää vastata
- Anonyymi
ootko vasta aloittanut treenaamisen? ihan normia, etenkin jos viimeiset toistot tiukkoja!
- Anonyymi
Paino %:na maksimiykkösestä?
Syke sarjan jälkeen %:na todellisesta maksimista.
Palautukset? Mihin tasoon sykkeen lasku ennen seuraavaa sarjaa?
Kun maksimini oli 180 niin pidin palautukset
siten, että uutta sarjaa kun syke 110.
Kuntoiluni painopisteen ollessa aikaisemmin maastohölkässä oli rasituskokeessa maksimini 198/min. Kuitenkin loivienkin nousujen hölkkääminen veti reidet hapoille ja hapotusrajani oli noin 140 /min. Siis ei maratoonariainesta.
Antamiesi tietojen perusteella ei voi sanoa mitään järkevää mutta eiköhän viisastelijoita löydy. - Anonyymi
Aortan läppä vuotaa? "Takaiskuventtiili" ei hoida hommaansa ja lihakset eivät hapetu.
Itselläni ilmenee jopa siten, että napakamman yläkropan treenin jälkeen kävely on köpöttämistä. Alkoi ilmenemään muutama vuosi sitten mutta silloin, ultraamalla haitsemisen yhteydessä, en keskustellut pitemmälle vaihtoehdoista. Tähystämällä sian läppä tai avoleikkauksena joku suurempi revohka.
Kuvauta pumppusi ja samassa yhteydessä näkyy myös aortan läppä! - Anonyymi
Jos kyykkää kovaa ja varsinkin oudoksestaan, tulee varmaan kipeeksi,
täysin normaalia eikä mitään ongelmaa missään sydämmessä eikä muussa kuin siinä ettei ole niitä lihaksia käyttänyt ja nyt on tehty oikein ja kunnolla.
Kyllä itse olen saanut monelle joka sanoo ettei enään tule lihakset kipeeksi,
ne niin kipeeksi että ovat ihmetelleet pari päivää, ei mikään ihme juttu.
Tosin tämä ei ole maailman tärkein asia, tuleekko kipeeksi vai ei.- Anonyymi
Kuvittelin aloittajan ongelman olevan uusi. Tuskin kukaan ihmettelee koipiensa kipeytymistä alkuvaiheessaan.
Tosin niukat toistot saattavat epäilemään kuvatun kaltaisen kipeytymisen tavallisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863