Verkkokaupan asiakaspalvelu

Anonyymi-ap

Olisin ostanut verkkokaupasta tuotteita.

Useista yrityksistä huolimatta verkkokassa ei huolinut maksuani.
Yhteys verkkokaupan asiakaspalveluun, josta neuvoivat yrittämään kirjautumista ulos ja tekemään ostokset kirjautumattomana. Toiseen selaimeen vaihtamista, Evästeiden tyhjennystä. Odottamaan 10 minuuttia ja yrittämään uudelleen maksua. Lataamaan sivun uudelleen. Ottamaan kuvakaappauksia verkkokassan tapahtumien etenemisestä ja lähettämään ne sähköpostilla heille.

Kaikki temput tein. Ei onnistunut maksu. Ennen kuvakaappausten lähettämistä soitin uudelleen aspaan. Uusi etunimi vastasi. Nyt sain runsaasti moitteita, että ehkä teen väärin sitä sun tätä ja ilmestyykö siihen harmaa palkki vai mitä??? Onko ponnahdusikkuna esto? Ei ole, eikä teidän check outissa ole mitään ponnahdusikkunaa. Onko evästeet poistettu?? On. On. Vihjasi vielä, että ongelma saattaa olla luottotiedoissa. Kunnossa ovat. Ihan pankin suoramaksulla yritän maksaa Klarnan kautta.
Seurasi pitkä monotoninen liturgia, että aspa ei voi maksuongelmille mitään, kun toinen yritys hoitaa maksut. Heille ei ole tullut mitään ilmoitusta häiriöistä. He eivät voi ratkaista ongelmaa, ellei asiakas lähetä heille sähköpostin kautta kuvia ongelmasta.

Sain keskeytettyä, ettekö voi ottaa selvää mikä aiheuttaa maksuongelman?

Eivät voi, kun maksunvälitys ei ole heidän yritys. Sain väliin sanottua, että olen teidän yrityksenne asiakas, joka vain yrittää saada ostoksensa maksettua teille.

Alkoi sama kauhea paasaus, ettei heille ole tullut mitään ilmoitusta häiriöistä jne.

Lopetin puhelun.

Googlasin klarnan ja etenin sivuilleen.

Sivuilla lukee:
Palvelussamme on häiriö
Maksupalvelussamme on häiriö. Teemme töitä korjataksemme asian mahdollisimman pian.

Olipas toksinen asiakaspalvelu.

4

145

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos vika on Klarnan ohjelmistossa, niin älä siitä Verkkistä tylytä.

      • Anonyymi

        Mistä minä tiesin, missä vika oli? Siksihän soitin verkkokaupan aspaan, josko he jonkin vian tietäisivät. Eivät tienneet. Eivät osanneet asiakasta edes ohjata Klarnaan kyselemään.


    • Anonyymi

      Olisi ehkä jossain vaiheessa kannattanut koittaa maksaa suoraan omalla luottokortilla, tai oman verkkopankin yhteyden kautta veloitus omalta tiiltä.

      En ole koskaan käyttänyt Klarnaa enkä muitakaan tällaisia välistävetäjiä verkko-ostosten teossa.

      Erityisesti Klarna on saanut viime aikoina saanut aika lailla lunta tupaan koko Skandinavian alueella.
      https://yle.fi/a/74-20096450

      Verkkokauppa.com:in henkilöstö saisi olla kyllä pikkuisen paremmin tiedolla tällaisista suuren maksuvälittäjän ongelmista.

      Ehkä ei ollut luurissa huutava tämän keskusteluketjun asiakaskaan kaikkein sympaattiosin, mutta Verkkokaupallakin on petrattavaa.,

      • Anonyymi

        Kyseessä ei ollut Verkkokauppa.com asiakaspalvelu.
        En nyt mainitse mikä kauppa.
        Asiakasta varten ne asiakaspalvelut ovat. En huutanut, vaikka en saanut edes puhevuoroa kys. asiakaspalvelijalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      92
      1078
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      228
      840
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      73
      826
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      52
      710
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      69
      670
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      592
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      47
      549
    8. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      547
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      39
      540
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      535
    Aihe