Mistä johtuu että Karkkila on kuin jäänyt 70-luvulle.
Vastaukset 9
- Anonyymi
Kai sä nyt tiedät kuin pystyyn kuollut paikka. Suomessa on saman tyylisiä pystyyn kuolleita pikkukaupunkeja. Lohja. Karjaa. Tammisaari. Hanko. Forssa. Ja paljon muita junttiloita.
- Anonyymi
syynä on Karkkilan kommunistinen menneisyys
- Anonyymi
Hur mår du ändå, Förstod du finlandssvenskan
- Anonyymi
Mistä se kertoo,että tallitytöt ratsastavat ruoskien kanssa.
- Anonyymi
Eikö sisäsiittoisuus juuri aiheuta kehityksellistä taantumaa?
- Anonyymi
Ei taida kukaan ostaa enää Högforsin rautahelloja.
- Anonyymi
Kaikkea pitäisi saada,mutta mitään ei saa tehdä.
- Anonyymi
”Kunnille tulee taloudellisia sanktioita, jos he eivät saa ohjattua asiakasta töihin sadan maksupäivän kuluessa. 101 päivästä alkaen se aiheuttaa kunnille maksuvelvoitteen. Maksuosuus asiakkaan etuudesta on tällä hetkellä 400–500 euroa per asiakas kuukaudessa”,
Kuntien taloudet menee entistä enemmän kuralle tämän uudistuksen myötä.
entäs suomessa monet vuodet oleilee matut, koskeeko heitä.
valtio lisää kaikkien ahdinkoa , kuntien, suomalaisten yksittäisten ihmisten kohdalta - Anonyymi
Muistan, kun joskus muksuna 80-luvulla pappani Karkkilassa latoi puita pinoon.
Niitä puita oli sitten reilusti - jotain 25 metriä pitkä pino ja eikös naapuri siellä orapihlaja-aidan takana jonkin onnettoman 5 metrisen puupinon luona oli saada kohtauksen.
Kyseli kovin, että mistäs oot nuo puut saanut .. maksoko paljon yms... loputtomiin uteli.
Pappa vaan sanoi, että eikös näitähän oo mettät täynnä! - sieltä näitä saa.
10 vuotta tuosta Pappa kuoli ja haimme äitini kanssa kuorma-autolla niitä puita - niin eikös mitä - yhä naapuria kalvaa tieto, että mistä pappa ne puut aikoinaan sai.
Ei sanonut äitinikään.
Tositarina Karkkilasta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031708
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441227Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23980Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS43844Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita171826Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13770Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713- 46699
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13667Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40626