Keskustalle maa on edelleen pannukakku

Anonyymi-ap

Eikä ilmstoruokaohjelma säästäisi luontoa, turvepeltojen veljely parantaa elinympäristömme tilaa, lihaa pitää syödä mahdollisimman paljon pysyäkseen terveenä, glykfotaatti on kasvinsuojeluaine, ei myrkky, metsää pitää kaataa paljon, että tulisi tilaa kasvaa uusi metsä, Lehtomäki ja Tiilikainen olivat aikakautemme parhaat ympäristöministerit, vesistöjen lannoittaminen peltojen sijaan on järkevää, Fortum alias IVO / Imatran Voima ja Rautaruukki olivat hyödyllisiä pulueemme poliitikoille - kunnes, kehopositiivisuus on hieno asia, turpeen poltto on tehokas energian tuotantotapa, sellulosa on järkevin tapa hyödynttää puuta, kasvit kasvavat hajusta, eivät lannoitteen mineraaleista, polkupyörällä ajaminen on tehotonta verrattuna mönkijään, Matti Vanhasen merkittävin saavutus on Ympäristöminiseteriön lakkauttaminen ja sen korvaaminen elikeinoelämää tukevilla ja ymprästön tilaa havainnoivilla Ely- keskuksilla, yhdyskunnat ja tuotannolliset yhtiöt eivät ole edes aloittaneet päästöjensä hillitsemistä kuten maa- ja metsätalous on tehnyt, Talvivaara on paras saavutuksemme talouden alalta, Turkki olisi ollut hyvä Eu:n jäsenenä, lestadiolaisuus on setämiehille antoisa uskonlahko, makkara on paras vihannes, Väyrysenstä tulee taas seuraava presidenttimme, turkistarhaus on eettisesti ylevää ja ongelmavapaa ammattina, moottoriurheilu on paras urheilun lajisektori ja kepulaisuus on maassamme kannatettavaa.

31

545

    Vastaukset 31

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisäyksenä tuohon voisi sanoa, että Joutsenkallion ytimenhalkaisuvoimala oli yksi onnistuneimmista keskustalaisista teollisista hankkeistamme.

      • Anonyymi

        Yhtä onnistunut kuin kepulaisten juonimat sote-uudistus ja taksi-uudistus?🤣🤣


    • Anonyymi

      Kuulehan persutrolli, Komunisti jäi mainitsematta.

    • Anonyymi

      Mutta persutrolli, eikös se hihhihsaari ollut se joka kertoi, että maapallo on 6000 vuotta vanha pannukakku?
      Eihän hän ole Kepulainen vaan persu!

      • Anonyymi

        Ajeleekos Huuhaa-Huhtassari Foortilla? Senhän on sanottu takaavan taivaspaikan....


    • Anonyymi

      Oot sie persutrolli kännis keskellä päivää, ko tää oikeenkirjotus on vähä haparoivaa, vai ootkäo sie sittennii se hyövylline trolli?

      • Anonyymi

        Sinä ainakin olet täysin yhdentekevä ja hyödytön.


    • Anonyymi

      Nostaaksemme puolueemme takaisin valtakunnan päätöksentekoon kykeneväksi tunnustakaamme virheemme, pyytäkäämme anteeksi ja tehkäämnme parannus.

    • Anonyymi

      Onhan aloituksessa hyviäkin kohtia sanoi entiin miäs kun mehiläispesää söi.
      Kannatan tietenkin Demariaattia, suomalaisen yhteiskunnan vahvaa rakentajaa. Tietenkin unohtamatta SKDL, samoista syistä.

    • Anonyymi

      Keskustassa piilee kommunismin syvin olemus.

    • Anonyymi

      Tällä palstalla on tänäänkin todistettu maan olevan edelleen kepuille pannukakku.

      • Anonyymi

        Koko keskustapuolue on yksi pannukakku.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koko keskustapuolue on yksi pannukakku.

        Sipilälläkin oli pannukakun tapainen kakkara, jolla hän todisti mustaa valkoiseksi.


    • Anonyymi

      Te Keput olette ympäristönsuojeluvihanne voimalla saavuttaneet paljon pahoja asioita.

      • Anonyymi

        Nyt tuhositte yhden viimeisistä lisääntymiskykyisistä jokihelmisimpukkojen joista täydellisen ymmärtämättömyytenne sanelemana, ei varmastikaan tietosena tuhotekona.

        Ja sitten sanotaan, että Suomessa on korkea koulutustaso.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt tuhositte yhden viimeisistä lisääntymiskykyisistä jokihelmisimpukkojen joista täydellisen ymmärtämättömyytenne sanelemana, ei varmastikaan tietosena tuhotekona.

        Ja sitten sanotaan, että Suomessa on korkea koulutustaso.

        Erikoista silti, että Kepun edustajat ovat puolustelleet julkisuudessa luonnonsuojelua, mutta persut taas vaikuttavat seisovan sen tiellä sympatisoidessaan metsäkonefirmaa.


    • Anonyymi

      Surullista mutta totta.

    • Anonyymi

      Tuulivoimalat yksi negatiivinen esimerkki

    • Anonyymi

      Asiallinen luettelo Keskustan puolueohjelman toteutustavoista.

    • Anonyymi

      Myös monelle Keskustaa lähellä olevalle maan litteä ja moskova sen keskipiste ja sen yllä paistaa aurinko. Palstalla on päivittäin yksi "lähellä keskustaa oleva potilas" todistamassa asiaa.

    • Anonyymi

      Keskustalainen keksintö on myös se, että maidon pitää olla mahdollisen rasvaista ja samoin sikanaudan. Grillimakkara on keskustalainen high tech tuote ja sitä ei ulkomailla saa, siellä tekevät lihasta grillimakkarat!

    • Anonyymi

      Tämä on hyvä pitää kirkkaana mielessä, kepulaisuus on myrkkyä taloudelle.

    • Anonyymi

      Myös kaikki kepulaisten tekemät asiat ovat pannukakkuja.

      • Anonyymi

        Myös maakuntasote ja taksiuudistus menivät Kepun olemassaolon viimemetreillä pannukakuksi.


      • Anonyymi

        Vähintään lihapullia. Maatalouspuolueella on aina ruoka mielessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Myös maakuntasote ja taksiuudistus menivät Kepun olemassaolon viimemetreillä pannukakuksi.

        Se on kepulainen normi, siis pannukakuksi meneminen. Navetan katolta katsottuna maa näyttää litteältä.


    • Anonyymi

      Se on sitä lestaadiolaista "osaamista"

    • Anonyymi

      Hyvin kiteytetty uskonlahko nimeltä maalaisliitto eli kepu.

      • Anonyymi

        Se on just näin!


    • Anonyymi

      Voihan teitä pannukakkumaalaisia!

    • Anonyymi

      Littumaassa Nuorisosäätiökin rakensi Keskustaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      125
      1815
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      877
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      150
      844
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      800
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      772
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      712
    7. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      261
      658
    8. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      657
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      71
      654
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      592
    Aihe