Leo J. Salmela

Leksa, nyt kun Karpo on menettänyt uskottavuutensa sinulla olisi kysyntää tällä saralla. Puolustaa vääryyttä kärsineitä virkakoneiston kasvottomissa rattaissa.
Sain juuri kielteisen päätöksen valitukseen hallinto-oikeuteen. Varsin mielivaltainen ja ihan summamutikassa tehty päätös.
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

puolustanut kaiken aikaa.

Tulos:
Viha ja vaino viranomaisten taholta. Oikeusmurha ja parisataatuhatta mummon markkaa korvauksia.

Eli pelätty ja vihattu olen - väärien ja väkevien taholta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirkkon uskova kirjoitti:

Leksa, nyt kun Karpo on menettänyt uskottavuutensa sinulla olisi kysyntää tällä saralla. Puolustaa vääryyttä kärsineitä virkakoneiston kasvottomissa rattaissa.
Sain juuri kielteisen päätöksen valitukseen hallinto-oikeuteen. Varsin mielivaltainen ja ihan summamutikassa tehty päätös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu