Sähköautijen akut ja kannattavuus

Ilmaston pelastaminen on näköjään hölmöläisten hommaa.

Maailman neljänneksi suurin akkujen valmistaja kusessa, velkaa jo 9 miljardia eikä kauppa käy.

Kiitos kuuluu Sofia Virralle! Tälläistä bisnestä suomi tarvitsee 😭😭😭😭
26191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ken paskaan tarttuu se paskaan hukkuu.

Äänestä
  • Patteri kusetus perustui vain valtioiden tukiin. Hyvät rahat sai.

    Äänestä

Jauho-Riikka sai konkurssit ennätykseen Suomessakin. Ei tarvittu edes akkuja.

Missä persu, siellä talouden täystuho.

Äänestä
  • Jauho-Sanna sai paljon konkkia aikaiseksi. 👍

    Äänestä

  • Demari-viherhumpan yritykset kun katuu ilan valtiontukia.

    Äänestä

  • Eikö olekin noloa, että kun muut puhuu täällä siitä, mitä tapahtuu arkitodellisuudessa, niin sinä pahoitat mielesi ja joudut valehtelemaan persuista. Yritä nyt päästä tuollaisesta lapsellisesta käyttäytymisestä irti. Johan tuolle nauraa kuolleet kalatkin.

    Äänestä

Sähköauto oli ajatuksena täysin kestämätön heti alusta lähtien. Kyllä asiantuntijat tästä varoittelivat mutta piti saada julistaa vihreää ilosanomaa.

Toivottavasti tämä epäonnistunut sähkölelueksperimentaatio kuopataan nopeasti ja keskitytään olennaiseen, eli biopolttoaineiden kehittämiseen.

Äänestä
  • Tätähän se viherkusetus on. Valtiot vääristää tuilla kun mikään paska ei omillaan toimi.

    Äänestä

  • Hyvä Sofia, olet melkein nero!

    Äänestä

Jau jau jau! Jauho-Riikka saa Talouden Rokkaamaan!

Äänestä
  • Ei ole kuule Riikalla osaa eikä arpaa tässä. Sofia Virta on syyyllinen kaikkeen.

    Äänestä

  • Saanut varmaan oppia Jauho-Sannalta. 🤔

    Äänestä

Miten suomi hyötyy kestävän kehityksen investoinneista? ei mitenkään, köyhtyy vaan lisää.

Maapallon / ihmiskunnan ainoat 2 ongelmaa:
1. liikaa ihmisiä
2. järjetön kuluttamien

Nuo 2 ongelmaa kun hoidetaan, maapallo pelastuu ilman muita toimenpiteitä.

Äänestä
  • Suomalaiset hyötyy kun maat ostaa ulkomaalaiset alta. Muuta tästä paskasta maailman ja ilmaston halauksesta ei koidu.

    Äänestä

Kaikki sai alkunsa 2015 kun VW kärähti yli 10 vuotta jatkuneesta diesel autojen päästöhuijauksesta. Autot tyypitettiin päästölaitteilla ja softalla huijattiin testaajia, asiakkaille toimitettiin autoja ilman kaikkia vaadittuja saastelaitteita ja konserni säästi 4 miljardia myydyissä 11 miljoonassa autossa.

VW huijasi koska olisi muuten ajautunut konkurssiin, EU pelasti konsernin ja vaati aloittamaan sähköautobuumin vaikka ennen vuotta 2015 VW ei juurikaan ollut kiinnostunut sähköautoista vaikka joku 1 Golfin sähöversio niillä oli jo silloin :)

Äänestä
  • EU on yks perkele!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    EU on yks perkele!

    Saksa ei juuri yllätä. Sen maan talouden veturi ja kusetukset ei paina.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    EU on yks perkele!

    Suuri kusetus.

    Äänestä

Latauspisteet tehdään verorahoilla eikö niitä pitäisi sabotoida

Äänestä
  • Ilmastovouhka ei toimi markkinataloudellisesti vaan on puhtaasti poliittinen harha josta hyötyvät.

    Äänestä

Vaihdoin sähköauton pois lataushybridiin jo pari vuotta sitten. Ei sitä latailua jaksa kauaa, 500km rangen sähköautoa saa todellisuudessa olla lataamassa 200km välein vähintään...

Ei kukaan halua ajaa sähköautolla jossa 100km rangea enää jäljellä, sillon ladataan pakosti.

Äänestä

Milloin Jauho-Riikka suostuu huumetestiin?

Äänestä
  • Oletko jo lopettanut Iasten hävyttömän ahdisteIun?

    Äänestä


Joo mutta pääasia on se, että voidaan toteuttaa ideologiaa. Arkitodellisista seurauksista ei puhuta, jos ne ei tue narratiivia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmaston pelastaminen on näköjään hölmöläisten hommaa.

Maailman neljänneksi suurin akkujen valmistaja kusessa, velkaa jo 9 miljardia eikä kauppa käy.

Kiitos kuuluu Sofia Virralle! Tälläistä bisnestä suomi tarvitsee 😭😭😭😭

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu