Siis kaikin puolin finaalissa! Ukko on köppäviuhka!
Joe Biden on finaalissa!
Anonyymi-ap
14239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihmettelen, ettei siellä ymmärretä laittaa Biden pois paikaltaan ja varapresidentti hoitamaan hommat kauden loppuun asti.
He aiheuttavat vahingon, eivät vain itselleen, vaan epäsuorasti koko maailmalle.
Niinhän oli Kekkonenkin😴! Kyllä pitäisi ehkä osata väistyä! Vaikeeta luopua vallasta!!!
kekkonenkin oli aivan KAMALA
Ehkä on hyvä asia. Biden vaan on finaalissa.
On se hyvä.
Kun Demarit viimeinkin laittaa täysipäisen ehdokkaan tajuaa myös GOP että niilläkin on seniili ehdolla eikä voittoa tule vaihtamatta ehdokasta.
Show Baiden potkaistaan kohta kellariin mätänemään, kyllä tätä on odotettukin :)
Oikeudenkäyntien kautta, kuten veljensä Jim ja poikansa Huntteri.
Kuitenkin jopa itse Trump toivoo hartaasti ettei Joea vaihdeta johonkin täysipäisempään.
Koska se tarkoittaisi että kansalle selviää paremmin mitenkä tyhjäpäinen Trump itse jo tuossa iässä onkaan.
Jännityksellä seurataan koska Joe lähtee, ja mitä tekosyitä Trumpilta tulee ettei joudu väittelyyn.
Tässä on vielä hyvät mahkut sille että molemmat Seniilit lähtee vaihtoon ennen vaaleja.
Ja toki taustalla pelottelee se SCOTUS päätös jossa istuvat Amerikan Presidentit on lain yläpuolella... Joehan voisi vaikka päättää että vaalit perutaan, ja/tai lisätä SCOTUSta parilla kymmenellä uudella tuomarilla jotta saadaan lisää hauskoja päätöksiä.
Miten Joe muka voisi päättää vaalien perumisesta.
Hölötät taas omia lapsellisia haaveitasi, kekkeruusi.
Et sitten ole seurannut:
SCOTUS ilmoitti että Trump kun oli Amerikan Presidentti, tällä hetkellä virassa on Joe, on normaalin lain yläpuolella niin kauan kuin päätökset tehdään virallisessa roolissa.
Tästä on Amerikkalaiset lainoppineet sitten todenneet mikä kaikki tämän jälkeen on laillista alkaen poliittisista salamurhista jne.
Mutta papa Joe oli kunnon mies ja laittoi laukun naulaan...,,,,,
Ilmoitti olevansa KAMALA BLÄCK BITCH?
Tässä on nyt päivätolkulla puhuttu Amerikankin uutisissa Joesta.
Jotta kenellekään ei ole epäselvää sitten kun aikaan tulee uusi ehdokas hänen tilalleen että sellainen nyt sitten on.
Kamala määrä palstatilaa jaossa.
Trump unohtuu siltä osalta äänestäjäkuntaa joiden äänet merkitsee. Se kolmannes "omista" ei riitä voittoon.