Polkupyörävarkaille kuolemantumio?

Anonyymi-ap

Ylipäätään kaikille täysin varmasti rikoksesta kiinnijääneille tulisi antaloija kuolemantuomio varkaustapauksissa? Se keneltä varas vie saisi päättää mikä on hänen omaisuuttaan vieneen rikollisen tuomio ja saisi itse toimija teloittajana tai valita teloitustavan ja seurata kuinka rikollisesta tulee ex-kriminaali.


Jos minä päättäisin niin se olisi kuolemantuomio jos olisi täysin varmasti todettavissa että rikollinen on tehnyt ihan minkä tahansa rikoksen TAHAALLAAN.

Rikoksia voi tapahtua tahattomasti. Itsekin niin tänään tein kun ajoin huomaamattamani ylinopeuttani no ni vaan meni, niin vain kä vi. Eipä ollut merkattu nopeusrajoitusta 30kmh kun tein u-käännöksen siinä missä ei saa tehjä u-käännöstä, mutta teinpä silti ihan tahallani.....aamusella lauvantaina kun on tiet tyhjillällisijä Helesinkissäkiinsä.

Valvontakameroitakin saisi olla enemmän ja ylinopeuskamerat taas saisi räjäyttää tai muuten poistattaa häiritsemästä autolla ajelua.

Selef Urge

2

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Söin juuri aamijaisen lihiksen , jossa oli hyvää lihatäytettä ja muuta rillikijoskilta tutua ja tuntematotan suurherkkutäytettä tietenkin takuutuorein lisukkein , halvenmin ja suu maukkahaanmin.

      07:54 alkoi seuravan syöntikerran ojottaminen.Vein parvekkeelle eka kertaa tällä vuonnallisella huonekasvini: Basilika, lehtisalaatti, tilli.

      Oon nyttensä kyllällisetteisenä ja tyytyvääseesellisenä.

      Silti sitä miettii että ottaasko kermaleivookseen tai jäätelööllisen suuhustoolliseens ajälkiruovaksulliseejuuvessa. Oi joi joi. Tätä auvoa nääs pulskaantuneisuujessa lihavallisteisesti suu maiskaavuujeksivuujes.

      Jälkimaiskuttajen,

      Selef Urge

    • Anonyymi

      Jos ei usko Jeesukseen niin sitten joutuu helvettiin. On se vaan niin kauhea rikos! Synneistä suurin!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      77
      3392
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1284
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1071
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1036
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      810
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      42
      760
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      729
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      683
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      667
    Aihe