Venäjän puolustusministeriö on hyvä työpaikka

Shoigun alaisuudessa 12 vuoden aikana on varastettu Puolustusministeriön rahoista arviolta 176 miljardia dollaria.

Mikhail Delyagin, deputy chairman of the State Duma Committee on Economic Policy has repeated the same figure we published in May - ₽11 trillion embezzled from the Defence budget under Sergei Shoigu's tenure as Defence Minister (2012-2025).

Niin se systeemi pelaa.
8163
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hieno systeemi joillekin.

1Äänestä

Rahat on käytetty hyvään tarkoitukseen ja osittain myös kevyeen irrotteluun ja suurieleiseen irstailuun.

1Äänestä

Venäjällä vielä raha riittää. Miljardi poikineen tuli, kun maa sosialisoi satoja länsiyrityksiä. Nyt Venäjä on ottanut haltuunsa yksityisten ukrainalaisten asuntoja, ja muuta omaisuutta, sekä yrityksiä, jotka ovat valloitetuilla alueilla.
Venäjä on erikoistunut varastamaan kaiken minkä suinkin voi. Kaikkialla missä venäläisiä sotajoukkoja on käynyt, on viety mitä mukaan saatu.
Historia kertoo, jo vuosisatoja sitten kiertäneistä venäläisistä sotilasjoukoista jotka ryöstivät, ja raiskasivat. Suomestakin veivät aikoinaan lapsiorjia Venäjälle.
Vaikuttaa että se on vahvasti venäläisissä geeneissä, eikä nykyaika ole tuonut siihen parannusta. Putinilainen politiikka vielä sallii, ja edesauttaa rötöstelyä.

Äänestä

Pienoinen haittapuoli vain, että nykytilanteessa pöllittyä omaisuutta on vallitsevissa oloissa yhä vaikeampi sijoittaa Lontooseen, Pariisiin tai Zürichiin.

Täytynee tyytyä Pjöngjangin pörssiin.

Äänestä

Venäläinen koulutusjärjestelmä on kanssa erinomainen putinin tyttäristä tuli jo kouluaikoina miljardöörejä sivuhommissaan ja nyt n omistavat suuria siivuja venäjän suurimmista yhtiöistä ...siinä tavallinen iigori ja tatjana voi miettiä kananmunia etsiessään suuren maansa ihmeellisiä asioita ....mikä on kun ei onnistu ja kaalin hintakin karkaa käsistä

Äänestä

Iso budjetti, jos voivat varastaa 1.5 x suomen puolustusbudjetin verran vuodessa.

Äänestä

Pistä paperit vetämään. Jos et saa herranvirkaa ,
kelvanneet ainakin tauluksi ampumaradalle.

Äänestä

VENÄJÄN
Johtajat tarvitsevat paljon rahaa jotta voivat todistaa että että suomalaiset tekivät jatkosodan aikana Itä-Karjalassa ”kansanmurhan”. Sen sijaan Stalinin vainojen uhrien kohtaloita ja hautapaikkoja selvittänyt Memorial-järjestö on kielletty kokonaan ja heidän varat nusaistiin.

Jotta voivat UUDESTAAN todistaa että että suomalaiset tekivät jatkosodan aikana Itä-Karjalassa ”kansanmurhan'

Niin se ikiliikkuja pyörii Venäjällä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Shoigun alaisuudessa 12 vuoden aikana on varastettu Puolustusministeriön rahoista arviolta 176 miljardia dollaria.

Mikhail Delyagin, deputy chairman of the State Duma Committee on Economic Policy has repeated the same figure we published in May - ₽11 trillion embezzled from the Defence budget under Sergei Shoigu's tenure as Defence Minister (2012-2025).

Niin se systeemi pelaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu