Sitten samaiset hölmöt ulisevat vakuutusyhtiöissä vesivahingoista...ei hyvää päivää..uusavuttomuus jälleen tullut esiin ilmankos on lapsetkin täysiä sekopäitä nykyään kun kasvatusta ei osata.
Ihmiset ostavat astianpesukoneita joita eivät osaa edes käyttää...
5
109
Vastaukset
- Anonyymi
Ostavat paljon muutakin mistä eivät mitään tajua,esim moottorisahan.
- Anonyymi
Ne ostaa myös ruohonleikkurin :D
- Anonyymi
Ethän sinä Kyösti osaa edes käsin tiskata kusematta housuihisi.
- Anonyymi
Nyt olisi karpolla asiaaaa!
- Anonyymi
Minä tein itse astianpesukoneen. Laitoin haarukat ja lusikat lautasten väliin, jaupotin ne saaviin pilssipumpun kanssa ja liotin pari pesutaplettia juomalasissa jotka kaadoin astioiden sekaan ja suihkuhanasta kiehuvaa vettä tarpeeksi ja ja annoin pilssipumpun myllyttää täyteen ladatun akun voimalla koko päivän.
Sitten huuhtelin astiat suihkuhanan alla.
Tuli muuten kitisevän puhtaita astioita. Astiat kannattaa laittaa saaviin sopivaan sopivan kokoiseen ritilätelineeseen, on helppo nostaa saavista huuhdeltavaksi ja pesumyrkky veden voi käyttää vessanpöntön huuhteluun.
Pilssipumppu kannattaa myös huuhdella, ettei tiivisteet mene pilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374896- 823476
- 302943
- 612915
- 72709
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552270- 371752
- 181681
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91680- 161574