Skuutit pitäisi poistaa kokonaan

Sähköpotkulaudoilla ajetaan vain lyhyitä matkoja. Liikkumista varten ihmisillä on jalat. Kai ne kohta surkastuvat.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olisiko syytä alkaa opettamaan liikennesääntöjä kouluissa?

Äänestä
  • Vuokrattavien potkulautojen ikäraja on 18 vuotta. Sihen mennessä pitäisi liikennesääntöjen olla jo tiedossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sähköpotkulaudoilla ajetaan vain lyhyitä matkoja. Liikkumista varten ihmisillä on jalat. Kai ne kohta surkastuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu