Hei,
Onko tietoa miksi Vimpelissä on näkynyt nyt parin vie päivän aikana tavallista enemmän poliisiautoja?
Rikospaikkatutkinnan väkeäkin on nähty paikkakunnalla liikkeellä?
Onko tapahtunut jokin isompikin rikos?
Onko kenelläkään tietoa?
Poliisit liikkeellä
5
1207
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä kuvataan uutta kotimaista tv-sarjaa.
- Anonyymi
Kuulin huhuja että olis kaljakylän läheisyydessä tapahtunut ikäviä
- Anonyymi
Jaa a asiasta en tiedä mut tori.fi oli joku huijari joka myi työkoneita niin pyysi maksua pojan tilille mut laitoin että maksan kun hän ni sille sopi ja sit oli laittanut estoon eli rahat olisi mennyt huijarille ja ei tuotetta joten varokaa Vimpeliläiset
- Anonyymi
Kaveri epäili että jollain rivitaloalueella olisi ollut epäselvä kuolintapaus. Liittyisikö siihen? Olisiko esim. joku yksinäinen ihminen, jolla ei ole aktiivista lähipiiriä/perhettä/ystäviä kuukahtanut ja menehtynyt kenenkään huomaamatta just vaikka rivitaloasuntoon.
Silloin käsittääkseni pitää poliisinkin suorittaa asuntoon jonkinlainen erilaisempi tutkinta, ehkä jopa erikoisvarustein, hygieniasyistä tms. Selittyisikö sillä nämä ”rikospaikkatutkinnan miehet”. Vaikka olisivatkin vain kuolinsyyntutkintaa tekemässä erikoisvarusteissa. Eihän nämä vielä mistään rikoksesta kerro välttämättä, mutta seuraillaan tilannetta.
Vimpelissä asuu myös sukulaisia. Katotaan saisko heiltä lisätietoa. Itse en tunne Vimpeliä kovin hyvin eikä siellä hirveän usein tule käytyäkään. - Anonyymi
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=42564
Joku oli ehtinyt jo näinkin pitkälle, eli minfoon tekemään aloitusta aiheesta tämän ketjun pohjalta. ;D xD oi oi.
Oisko vaan niin että maalaiset siellä pohjanmaalla haluaisivat kovasti jotain muutakin kuin pesäpalloa seurailla ja joku saa idean leikkiä Sherlock Holmesia, kun ihan vaan sattui parina päivänä menemään POLIISEJA (APUA) ohi kylänraittia, ehkä just vähän erilaisemmissa varusteissa.
Eiköhän nyt olis jo kuultu, jos oikeasti jotain vakavaa olisi sattunut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708