pedonmerkillä maksat aika luotettavasti

Kun pedonmerkki toimii tunnistimena ja maksuvälineenä ja paikallistamisvälineenä ja ties minä muuna niin sen käyttämiseen ilman pedonmerkityn omaa lupaa vaatii pedonmerkityn pään irrottamisen tai oikeankäden irrottamisen.

Pedonmerkkiä edeltäviä esikuvallisia maksuvälineitä lopun ajassa, jossa tarvitaan ehdoton käteisestä luopuminen, jotta maksuliikenne saadaan täysin Pedon hallintaan:

https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/00d3c6ef-0402-413b-b180-6af3b5c2ccba
7225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kun ei tunne Raamattua, eikä tiedä, miten Raamattu tuo selityksen pedonmerkkiin, niin tällaisia juttuja on aina esissä. Savolaisten lämmitettyä vanhaa soppaa tarjolla.

Niitä on ollut, on ja tulevanakin on. Siksi Jeesus sanoi, että te eksytte, kun ette tunne kirjoituksia.

Kauppaan mennään ja perkeleen kuva otsassa, saa ostaa ja myydä. Okei.
Sarvipäillä menee hyvin, ja sileäposkiset ovat onnettomassa tilanteessa.

Eli ei paljoa kiinnosta tyhjänpäiväisestä vanhasta kalutusta koiranluusta ja sen mausta puhuttavankaan.

Äänestä

Miul ei ole eskorttia, mie ajan mersullll

Äänestä

Nobiililonpsanen elite ei ymmärrä oletko inn vai out. Sepäse.

Äänestä

Otan sirun vasempaan käteeni heti, kun niitä annetaan. Kätevää! Ei voi varastaa. Tai joutua rahat hukkaan lompakossa. Tai kortit. Kunpa kaikki tulisi yhden sirun taakse!

Äänestä
  • Pedon merkki tulee OIKEAAN KÄTEEN!

    13:16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,

    Joten siru vasemmassa kädessä ei voi olla pedon merkki!

    Eikä sirua voida upottaa otsaluuhun!

    Äänestä

maallisia , "pedonmerkkejä" ne helluntailaiset vaan toitottaa , niinkuin kaikessa muussakin > "maallisiin on heidän mielensä" Fil : 3 : 19

Äänestä
  • Niinpä, ei olis pitänyt antaa helluntain kirjottaa raamattuun mitään !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun pedonmerkki toimii tunnistimena ja maksuvälineenä ja paikallistamisvälineenä ja ties minä muuna niin sen käyttämiseen ilman pedonmerkityn omaa lupaa vaatii pedonmerkityn pään irrottamisen tai oikeankäden irrottamisen.

Pedonmerkkiä edeltäviä esikuvallisia maksuvälineitä lopun ajassa, jossa tarvitaan ehdoton käteisestä luopuminen, jotta maksuliikenne saadaan täysin Pedon hallintaan:

https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/00d3c6ef-0402-413b-b180-6af3b5c2ccba

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu