Temusta joululahjat

Niin riittää rahat joulujuomiinkin 🍷🥃 jotka kannattaa tilata Saksasta tai noutaa laivalta.
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En osta lahjoja ollenkaan juon nekin rahat. No ei ole tosin kenelle ostaa, ainoa tuttu on naapurin homopena ja peräpubin ahmed
t naapurin masa, takametsälä.
Savo

Äänestä

Olen haistattanut pitkät paskat koko joululle jo yli 20 vuotta.

Äänestä
  • Miks noin?lätkyttikö pukki äitiäsi ja ei tuonut nintendoa?

    Äänestä

Ei ole pieniä lapsia niin ei tarvitse lahjapaketti jouluja vietellä. Siis roinaa paketoida.

Pimeen ajan fiilikseen tietysti koristelut ja sitten vain jouluna ruokiin sekä juomiin satsataan. Sekin helppoa kun nykyään saa kaikki valmiina. Taitaa olla enää vain riisipuuro mikä itse tehdään. 😁

Temusta tilaan kyllä sellaista käyttötavaraa mistä täällä kiskotaan sikamainen hinta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin riittää rahat joulujuomiinkin 🍷🥃 jotka kannattaa tilata Saksasta tai noutaa laivalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu