Venäjällä korko% nousi 18aan

Hjuvin menee mutta menköön. Vielä on kirittävää jotta maailman parhaan titteli irtoaa venäjälle mutta suunta on hjuva.
7126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sehän on kuin Suomessa -90 luvun alussa.
18- 20 % korot oli tosiasia.

Noilla lukemilla Ryslandia sakkaa aivan varmasti.

Äänestä
  • Venäjällä asuntojen hinnat +170%! Tulee ihan mieleen Suomi, 80-luku ja romahdus.

    Äänestä

Ihan sama kun vaan Putinin unelma äiti venäjästä johon kuuluu kaikki maat ketkä joskus historiassa ollu venäjän vallan alla .
Myös suomi kuuluu siihen sen mielestä.
Venäjä vois olla todella rikas ja hyvinvoiva maa luonnonrikkauksiensa takia jos ei olis historiassa moisen aatteen ihmiset asettunut sinne aikoinaan.

Äänestä

Nyt rahat venäläiseen pankkiin kasvamaan korkoa.

Äänestä

Venäjällä avoimia ikkunoita siellä korko se minkä Putin ilmoittaa. Harva pankki uskaltaa vastaan pistää. Lännessä taas hyvin hankalaa ja haasteellista tuokin.

Äänestä

Nyt on aika sijoittaa Venäjälle, saa pussillisen tuoreita ruplia joka kuukausi.

Äänestä
  • Mitä ruplalla tekee? Palaako ne edes takassa? Takamuksen vain saa ruvelle. Raja kiinni niin ei pääse auton tankkia täyttään eikä omia pusseja tyhjentään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hjuvin menee mutta menköön. Vielä on kirittävää jotta maailman parhaan titteli irtoaa venäjälle mutta suunta on hjuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu