Venäjällä ei ole todisteita mistä maista Venäjän alueelle hyökätään
Venäjä ei uhkaa Suomea Ukrainan sodan osapuolena
8
137
Vastaukset
- Anonyymi
Norja Suomi Puola Latvia onhan näitä mutta kaikkia vastaan Venäjä ei voita sotaa.
- Anonyymi
Viro, Venäjä myös.
- Anonyymi
SLAVA UKRAINA
- Anonyymi
Ukraina uhkaa Suomea monin tavoin välillisesti.
Drooneilla toimitaan lähialueilla, saatetaan tilanne epävakaaksi.
Vai onko tämä Ukrainalta tahallista? - Anonyymi
Puten imperiumin kasvu on nyt sitten loppu ja ne on menossa kivikaudelle ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin ja siellä haisee
- Anonyymi
Kurva Putte
- Anonyymi
Ei niin. Kun sen hyökkäysvoimat on sidottuna aloittamaansa järjettömään putinin sotaan Ukrainassa.
- Anonyymi
Mihin Venäjä niitä todisteita tarvitsee?
Todisteita on runsaasti siitä, että Suomi osallistuu Ukrainan sotaan jatkuvasti. Suomi itse myöntää sen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010906Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710369Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335801Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804624Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313106- 1713105
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391903Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981498Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61330Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161254