Libanon Hezbollah varoittaa ydinsodasta tulevaisuudessa

Hizbollah on aikeissa tuhota Isreal ydinaseilla kun Iran on ydinaseita.
18247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Isreal pitää katsoa pitkälle tulevaisuutta miten Hizbollah ja Iran kehittyvät aseellisesti.

Äänestä
  • KOKO JENGI ON JO TAPETTU

    THE GHOST

    Äänestä

Hizbollah oli 90 luvulla vähäpätöinen uhka mutta 2024 suurin terrorismin uhka maailmassa.

Äänestä

Toivottavasti Israelilla on uskoa tulevaisuudesta ettei periksi tarvitse antaa vaikka öljy loppuu ja ruoasta on pulaa.

Äänestä
  • Isreal on luovuttanut uskosta tulevaisuuteen että kaikki loppujen lopuksi kuolevat.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Isreal on luovuttanut uskosta tulevaisuuteen että kaikki loppujen lopuksi kuolevat.

    Isreal on luovuttanut uskosta tulevaisuuteen että kaikki loppujen lopuksi kuolevat.

    Niin,et tiedä asioista ...Israel elää silti kaiken jälkeen !

    Äänestä

Iran on luvannut kaikille haluaville liitovaltioille ydinaseita kuten Yhdusvallat.

Äänestä
  • Israel ei tule koskaan olemaan Iranin liittovaltio ja Israelilla on ydinaseita mitä Iran ei voi tarjota sopimuksena.

    Äänestä

  • Nato on antanut Suomen käyttöön ydinaseita ja tämä tuli yllätyksenä Venäjän johdolle.

    Äänestä

Luvatuissa maissa on joitain ongelmia. Ehkä tuostakin lahjasta olisi jo alunperin kannattanut kieltäytyä.

Äänestä

Biden on kertonut ettei Yhdysvallat osallistu sotilaallisesti Libanonin asioihin ja antanut Hizbollah valtuudet jatkaa hyökkäyksiä Israelia vastaan.

Äänestä
  • Trump olisi lähettänyt Yhdysvaltojen hävittäjiä yhdessä Israelin hävittäjien kanssa Libanonin alueelle.

    Äänestä

  • Miksi Yhdysvaltojen demokraatit eivät ole sataprosenttisesti Israelin puolella.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Trump olisi lähettänyt Yhdysvaltojen hävittäjiä yhdessä Israelin hävittäjien kanssa Libanonin alueelle.

    KOKO IRAN-JOHTOINEN MUSLIMILIIKE ON TUHOTTU.

    THE GHOST

    Äänestä

Libanon Hezbollah varoittaa ydinsodasta tulevaisuudessa

Luuletko,että uskon tuohon:) Olin jo turvallisuus kokouksessa 2001 lähi-idässä ja tiedän täysin voima poliitiikan ja ne ydinaseet mitä silloin jo Israelilla oli.
Te,ette tiedä vain Isrealin ylivoimaa teknologiassa ja signal yms.
Toivon,että rauha säilyisi,molemmat maat on niin kauniita ja tavalliset ihmiset mukavia.

Äänestä

Venäjä on pyrkinyt tukemaan Iranin ydinohjelmaa, mutta epäonnistunut siinä.

Hezbollahilla ei ole eikä tule olemaan ydinaseita.

Äänestä

SUOMEN POLIISIN ON EROTETTAVA KAIKKI MUSLIMIT VASTATERROSMI YKSIKÖN TOIMISTA.

THE GHOST

Äänestä
  • IRANIN KESKUSTIEDUSTELUPALVELU ON SOLUTTANUT POLIISEJA SUOMEEN, RUOTSIIN, NORJAAN, SAKSAAN, UUTEEN SEELANTIIN JA MONIIN MUIHIN MAIHIN.

    THE GHOST

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hizbollah on aikeissa tuhota Isreal ydinaseilla kun Iran on ydinaseita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu