Heinäkuussa ensirekisteröidyistä autoista 45 % oli sähköautoja

Anonyymi-ap

12

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täyssähköautoja 1.340 ja ladattavia hybridejä 950.

    • Anonyymi

      Dieseleitä 293
      kaasuautoja 3
      Yhteensä kaikkia henkilöautoja 5 199

      • Anonyymi

        Dieselien kaasuautojen aika näyttää olevan ohi.


    • Anonyymi

      Silti osuus on pienentynyt aiemmasta ja minkä lisäksi rekisteröintimäärät ovat pienentyneet huomattavasti viime vuodesta.

    • Anonyymi

      Sähköautojen osuus jatkaa pienentymistään.

    • Anonyymi

      Ainoa mikä noussut kunnolla on bensa autojen rekisteröinti, sähköautot jatkavat laskuaan näköjään.

    • Anonyymi

      Asettamalla kysymykset oikein saadaan tilastot näyttämään aina halutuilta. Sähköautojen määrät autojen kokonaisautomäärästä ovat maailmalla tasaantuneet ja lähteneet laskuun....jopa Norjassa iso muutos!

      Ja Suomessa edelleenkin sähköön satsataan niin autoissa kuin infrassakin siihen malliin kuin ajettaisiin savuavallal Dieselillä :D Ja kaikki satsaukset suoraan kankkulan kaivoon...onneksi osalla on rahansa tähän pelleilyyn.....sääliksi käy niitä yrityksiä ja yksityisiä henkilöistä, jotka ovat tähän miinaan johdatettu joko ideologisisilla tai muilla syillä....keskimääräistä reippaasti typerämpää kansaa....eipä tuhon paljon muuta voi lisätä!

      • Anonyymi

        Sähköauto on menettänyt faninsa ja selkeästi moni vaihtaa nyt takaisin bensa autoon sähköautopettymyksen jälkeen. Sähköautoa ei usein ole kuitenkaan helppoa vaihtaa pois sillä niistä ei makseta vaihdossa hyvin.

        Katsokaa nettiautoa, siellä on bmw,audi, mersu, kia, tesla, hyundai jne kaikki sähköautot myymättä kuukaudesta toiseen ja määrät kasvaa koko ajan.


      • Anonyymi

        No, johan on selitys. Asettamalla kysymykset oikein. Huh huh.


    • Anonyymi

      Säälittää ne, jotka ostavat sähköautoja ihan omalla rahalla.

      • Anonyymi

        Tarkoitit varmaan että tunnet kateutta niitä kohtaan jotka pystyvät ostamaan sähköauton ihan omalla rahalla.


      • Anonyymi

        Ostin aivqan omalla rahalla ja käteisellä. En velaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      124
      5611
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4841
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4794
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      373
      2279
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      128
      2214
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      1
      1986
    7. 108
      1847
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1597
    9. 377
      1347
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1183
    Aihe