Alajärvellä ei ole kuntoportaita. Eipä lehtimäen näkötornista tässä yhteydessä kannata missään mielessä mainita. Kuntoportaat? Vimpeli on kingi!
Vimpelissä on kuntoportaat
Anonyymi-ap
48726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
😂 kyllon huono trolli
Miksi trolli? Ei ole trolli vaan toteamus.
Alajärvellä ei saada mitään aikaiseksi jos ei valtiolta saada ensimmäiseksi muutamaa miljoonaa avustusta.
Ympäryskunnissa ovat tottuneet tekemään talkoilla kun valtiolta ei ole tullut kuin verolaput.
Aloittaja on joko tyhmä tai huono trolli tai jopa molempia.
Vipeltäjä Bimbelistä niin molempia.
Moi ,aloitin ketjun. Tyhmä? joo kun kirjoitin tälle foorumille mutta samaan hengen vetoon millainen ihminen on joka vieraalle ihmiselle antaa lausunnon ja millä koulutuksella? "Aloittaja on joko tyhmä tai huono trolli tai jopa molempia."
Kertoisitko mikä kysymyksessäni/toteamisessani on jotenkin mistä piti vetää palkokasvi sieraimeensa? Kuntoportaat on hieno asia ja semmoisia ei taida löytyä alajärveltä sentään järviseudun helmi ja esikuva sekä asukkaita luokseen houkutteleva kunta eh kaupunkiko?
Löytyy kuntoportaat ja opettele kirjoittamaan niin joku vois ottaa vakavammin sun kirjoittelus.
Mene hoitoon!
Otahan Osmo lääkkeet 🧑💼
Hei ,Aloitin ketjun. Ei ole kuntoprtaita alajärvellä. Et siis saanut selvää kirjoituksestani ? Kerotko mikä sana jäi epäselväksi niin opastan sinua. "sun" mikäs se siinä?
vakavemmin? en oikein semmoista oletakaan täällä tapahtuvan tai aiheuttavan ja jo sinun ikävä loukkavakin tekstisi sen jo osoittaa että aika sivistymätöntä porukkaa täällä onkin mutta aina joukkoon mahtuu fiksumpiakin.
Kirjoitustaitoni on mitä on ja suunta on vain alaspäin johtuen kenties jo iästäkin mutta kuntportaat on kyllä loisto keksintö siis oikeat kunnolliset kuntoportaat. Ehdotankin pyhävuoren pakkolunastamista maanomistajalta reilulla korvauksella ja sinne saa jo hyvät mutta ei taida lähempänä olla maastoa mihin rakentaa? Koko pyhävuoren alue pitäisi hyvin paljon järkeä käyttäen luontoa kunnioittaen käydä läpi sillä nythän sieltä ei edes näe enää vapaasti juuri mitään. Mahtava alue ja odotan sen siirtyvän kaupungin omistukseen piakkoin ja kuten sanoin kunnollisella summalla. Miljoonia maksaa nuo pallohallitkin vuosien saatossa ylläpitoineen.
"Löytyy kuntoportaat ja opettele kirjoittamaan niin joku vois ottaa vakavammin sun kirjoittelus."
Aika pahasti loukkasit.
Etkö löydä aloituksestasi mitään loukkaavaa? Jos aloitus on noin tökerö ja loukkaava niin ei kannata ite vetää hernettä nenään jos joku onkin sanookin takaisin...
Sinäkö olet alajärven kaupunki? Tiedoksesi et ole. Ai niin nythän saa tuntea itsensä ihan miksi tahansa friikki show on täällä. Eipä ole tullut luettua kuultua että joku ihminen voi tuntea itsensä olevan alajärven kaupunki. Huh!
Oletko noin tyhmä vai muuten vaan päästä vialla?
Olen vain sinun tasollasi.
Mikä kohta on hoitoon ohjaavaa tekstiä? Ole itse asiallinen!
Kuntoportaita on useammat Alajärvellä ja vimpelissä kuppaset YKSI kappale 😂😂😂 mees nyt trolli nukkumaan...
Joo on on semmoiset portaat jotka on neljään eri suuntaan. Monitoimihallin vieressä. Sinne vaan portaisiin.
Vimpelissä osataan pelata pesäpalloa, kun taas Alajärvellä... Työpaikan ruokatunnilla naurettiin Jaatisen hieman myöhäistä uhrautumista joukkueen edessä. Kun on kuitenki itse iso osasyyllinen tappiokierteeseen ja tulevaan sarjasta putoamiseen. Siinä sitten seura kiittelöö. Veikattiin että totuus on toinen ja isoilla kirjaimilla on puhuttu ja Jade lähtenyt ovenkarmeja heiluttaen,
Ei oikeasti vaan riitä osaaminen hänellä. Jossain muaalla olisi käyty yyteet ja laitettu viuhkateline vaihtoon jo heinäkuun alussa perusteella. No Jade on poissa pelistä peluuttamasta joukkuettaan samalla tavalla pelistä toiseen. Ei se auta, että huutaa ulkopelinjohtajana, että kädet ylös, kun onnistutaan saaman pallo kiinni, ja sisäpelaaja haavoittumaan.
Aloittajalta on jäänyt vaippa taas vaihtamatta.
Häpeä käytöstäsi!
Osu arkaan paikkaan
Koeta olla jatkossa selvinpäin.
Vieläkin vimpelin yksillä portailla olis käyttäjiä...
Kylläpäs on joku vimpeläinen innostunut trollaamaan tälläkin palstalla.
No vika ei tarvi olla iso kun se on päässä...
Kuinka joku vielä viitsii pelata Ankkureissa? Putoamas joka syksy ja nyt se tapahtuu lopullisesti.
Huono trolli.
vimpeli voittaa kerran kymmenessä vuodessa jonkun pesäpallon Suomen mestaruuden niin ei sillä paljoa keulita...
On ne aika useasti hopealla ja pronsillakin...
Siinä onkin nelimarkan juoruakoilla puheenaihetta 😂😂😂
No niinpä!
Jyrkkä ylämäki riittää.
Ei se ole sama asia kuin portaat. Koeta niin tiedät silloin kokemuksesta jota itsellä on.
Sanon suoraan, kunto ei riitä alajärvellä portaisiin.
Mene ramppaamaan jonnekin kerrostaloon. Sieltä sinulle löytyy portaita 🤪
Onko vimpelissä edes kaksi kerroksisia rakennuk🤔
Onko Alajärvellä edes kirjoitustaitoisia ihmisiä? Serkkujen ei kannattaisi tehdä lapsia keskenään.
Ei taida Vimpelinkään populaatiosta löytyä sen enempää vaihtelua. Samaa sakkia ollaan koko järviseutu.
vimpelin korkein rakennus on b sairaala, kertoo jo paikkakunnasta paljon...
vimpelin kuntoportaat löytyy b sairaalasta 😂😂😂
Alajärveläisille tuttu paikka.🤣🤣🤣
On joo, siitä ajetaan ohi ja katellaan mitäs vimpelin kermalle kuuluu samalla kun mennään Lappajärvelle 😂
Alajärvelääset on suljetulla osastolla, ei ne sieltä ketään kattomaan pääse.
Menikö akalla tunteisiin? 😂
Minne ne olisi hyvä rakentaa kun ei oikein ole isoja nousuja missään? Pyhävuori yksityisen ihmisenn maat ajoka kyllä pitäisi olla kaupungin omistuksessa julkisena kohteena. Järviseudun koli.
Ajetaan sun pihaas maata ja pistetään siihen portaat jos kerran yksityisen omaisuudella ole mitään merkitystä...
Sulla ei mitään omaisuutta ookkaan!
Hauska juttu, keksitkö ite vai kertoko isäpuoles? 😂
Heh heh hauska vitsi timo 5v