Teisteille omat koulut

Ihmisen älykkyyttä mitataan teismillä. Teistit ovat vajaaälyisiä eikä heitä pidä päästää normaalien ihmisten kouluun ja oppilaitokseen. Heille pitää olla erityiskoulut, joissa vajaaälyisiä opetetaan sisäsiisteiksi ja tottelemaan auktoriteetteja, ateisteja.

Suosittelen teisteille koirakoulua. Saavat hyviä arvosanoja lattialla kieriskelystä.
4199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ala-arvoista, syrjivää, etätada-arvoista, lapsellista ja typerää.

Eikö trolli parempaan pysty?

Äänestä

muistuu se yksi jehova koulusta , oli oikeasti käytökseltään ihan vajakki 🤣

Äänestä

Jotka kieltää Jumalan ovat hulluja!

Äänestä
  • https://keskustelu.suomi24.fi/t/18622066/uskonnollinen-fanatismi-on-kaikkein-vaarallisin-ilmio
    Miksi ihmisestä tulee uskonnollinen fanaatikko?

    Niin paradoksaaliselta kuin se saattaakin kuulostaa - usein huonon itsetunnon vuoksi. Tällaiset ihmiset ovat enemmistönä ihmisiä, jotka ovat kokeneet syviä psykologisia traumoja, jotka ovat heikentäneet heidän uskoaan itseensä.

    Kun tällainen henkilö alkaa tunnustaa jotakin uskontoa, vaikka hän on itse vielä neofytti, hän alkaa heti opettaa muita.

    Näin hän vahvistaa itseään omissa silmissään ja kompensoi näin epävarmuuttaan.

    Opettamalla muita hän asettaa itsensä muiden yläpuolelle ja pyrkii näin kohottamaan itsetuntoaan.

    Myös hänen kuulumisellaan uskonnolliseen yhteisöön on tärkeä merkitys. Nyt hän kokee olevansa osa sitä, ja koska hän on epävarma itsestään, hän siirtää kaiken itseluottamuksensa yhteisöön, liukenee siihen ja tulee sen ajatusten ”välittäjäksi”.

    Itse asiassa tällaisen henkilön usko itseensä horjuu entisestään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihmisen älykkyyttä mitataan teismillä. Teistit ovat vajaaälyisiä eikä heitä pidä päästää normaalien ihmisten kouluun ja oppilaitokseen. Heille pitää olla erityiskoulut, joissa vajaaälyisiä opetetaan sisäsiisteiksi ja tottelemaan auktoriteetteja, ateisteja.

Suosittelen teisteille koirakoulua. Saavat hyviä arvosanoja lattialla kieriskelystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu