Onko olympialaiset oikea paikka lapsille?

Suomessakin kauhisteltiin muutama vuosi sitten venäläistä teinitaitoluistelijaa, mut nyt 13-vuotias skeittari on ihan ok. 😳
9200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sääliksi käy lapsia.

Äänestä

Sitä kutsutaan myös kaksinaismoralismiksi.

Äänestä

Maikkarikin nyt oikein hehkuttaa noita lapsiurheilijoita.

Äänestä

Olisko täällä vannoutuneita urheilufaneja kommentoimaan tätä?

Äänestä

Tuo on helvetin hullua!

Äänestä

Lapsellista touhua todellakin sitten vielä valitetaan rahasta vaikka saatu 15 000 te valmentajaan ja muita avustuksia tuen ikäraja on 16 ja nämä alkaa uhkailla siirtyvänsä toisen maan edustajiksi ellei rahaa ala tulemaan

Äänestä

Miten suojella lapsia tyhmiltä aikuisilta?

Äänestä

Lajihan on lapsellinen ja väärä Olympiakisoihin.

Äänestä

Skeitti ei todellakaan kuulu Olympialaisiin onko se edes Urheilua ? temppuilua paremminkin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessakin kauhisteltiin muutama vuosi sitten venäläistä teinitaitoluistelijaa, mut nyt 13-vuotias skeittari on ihan ok. 😳

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu