Osa maista suosii agendallaan ateismia. Palstikset yrittävät selittää, että "pojat ovat pilanneet aatteen", eikä kyse ole oikeasta ateismista.
Tekevätkö ateismia agendassaan suosivat maat minkälaista yhteistyötä keskenään?
Tekevätkö ateismia agendassaan suosivat maat minkälaista yhteistyötä keskenään?
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Tekevätkö ateismia agendassaan suosivat maat minkälaista yhteistyötä keskenään?"
Sinun tämä pitäisi tietää koska väitit että kyseisiä maita on olemassa. Positiivinen todistustaakka kuten tiedät?
Ajatellaanko ateismissa, että ei ole maita, jotka suosivat ateismia?
Ateismissa ei ajatella mitään vaan se on nimitys henkilöille joilta puuttuu jumalusko.
Mutta kuitenkin vastaus kysymykseen ateismia suosivista valtioista ja niiden välisistä suhteista jää siis saamatta?
Ateismi on teismin eli jumaluskon vastakohta. Jumaliin uskomaton on ateisti.
Ateimissa ainoastaan kyseenalaistetaan jumalien olemassaollo. Mitä muuta haluaisitkin liittää siihen, ei ole ateismia.
Uskonnot ja niiden kaltaiset pelkästään uskomuksiin perustuvat järjestelmät, kuten poliittiset ideologiat kokevat toisensa usein kilpailijoiksi.
Onko ateismi todistettu tieteellisesti todeksi? Mitä Neuvostoliiton tieteellisen ateismin laitoksella asiasta kerrottiin ja väitettiin? Käytät siis ilmeisesti ateismi on vakuumissa ilman rajapintoja toisiin aatteisiin väitettä?
Toisaalta, jopa ateismin piirissä on esitetty väitteitä, tai ehkä enemmänkin jätetty vastaamatta, kun kysytty missä maassa ateismi on puhtaimmillaan ja saavuttanut parhaat tulokset.
Ateismista poiketen yleisesti kuitenkin ajatellaan, että valtio on ainakin vielä se tapa, jolla tiettyjen alueiden hallinnolliset asiat ollaan järjestetty. Miksi ateismilla ei ole joidenkin sen edustajien mielestä mitään suhdetta valtioihin ja niiden alueilla oleviin toimintoihin, jotka eivät jotenkin vaikuttaisi siihen miten ateismia voidaan harjoittaa? Ja kuitenkin esitetään, että esim. kirkko nimiseen organisaatioon olisikin ehkä joitain suhteita (koska teismien laajaa kenttää ei ehkä tunneta), eikä ateismin vaikutusaloja.
Ateismi hävitetään viimeistä myöten lopun aikoina!
Siihen loppuu pippalointi maan päällä!
ateismi ei katso rotua , riittää kun ei usko mielikuvituskavereihin 😠
äärimmäisenä oikeistolaisena hyväksyn minkä tahansa rotuisen ateistin ennen valkoista pappia
valkoinen uskovainen on syöpääkin pahempi
tilaan ateistisesta kiinasta paljon tavaraa 🙂
Avaaja lisää: Minä rukoilen Jumalaa tekemään tilauset, tullikaavakkeet sekä postista haun puolestani.
Avaaja lisää: tullikaavakkeet koska Jumala-Herra kohtaa tulliHerran ja tullimies vetää voiton
"Sinä voit olla vaikka Raamatunjumala, mutta C24 kaavake täytyy täyttää KOLMESTI"
Avaaja lisää: Uskonotoihin uskovat uskovat uskovat laulaessan näin:
...JA TERVETULOA LIONS CLUBIN VUOTUISELLE SEURAMATUALLE ISRAELIIN.
OTETAAN ALUUSI TUTTU YHTEISLAULU.
Igla-23
I'M GONNA BE IRON, LIKE A LION. IN ZION
Ateismi pitäisi kriminalisoida!