Levitystä oli taas havaittavissa kesä taivaalla... Mitä koneita ja millä asialla? Mene ja tiedä...
Chemtrailit taas
true
22712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
kiesus sentään...
jeps! muija tosiaanki levitteli avoimen kesätaivaan alla ku mökillä oltiin. Kyllä siinä vanhakin nuortui...
hesan seuduilla ainakin vilkkaasta lentoliikenteestä johtuvia tiivistysjuovia risteilee alvariinsa.
Jotkut juovat kestävät hetken, jotkut jopa kymmeniä minuutteja.
"Jotkut juovat kestävät hetken, jotkut jopa kymmeniä minuutteja".
- Monet juovat todellakin pysyvät muuttumattomina pitkään ja vähitellen leviävät pilviksi. Miksi?
...Prisma-dokumentin sään muokkauksesta en enää yhtään ihmettele, miten voitaisiin hyvinkin salassa myös myrkyttää ihmisiä tai vaikuttaa mielentilaan tuolla sumutuksella. Esim. monissa paikoissa Yhdysvalloissa on jo vuosikymmeniä levitetty kaikenlaista ainetta taivaalle tarkoituksena muokata säätä, kuten estää tai lieventää raekuuroja ja hurrikaaneja. Armeija teki ensimmäisen koneensa jo 1947.
Lentäjillehän voi aina sanoa että säätä tässä muokataan.
ihan 1947? Miksi II maailmansodan ajalta löytyy kuvia koneiden jättämistä vanoista?
se että kun tänään näet pitkäkestoisia tiivistysvanoja, eli jäätynyttä vesihöyryä ja huomenna vielä, niin luulet taliaivo niiden olevan samoja. Yhden koneen aiheuttamia vanoja voit seurata max 4-5 tuntia, koska siinä ajassa ne ovat kulkeutuneet ylätuulten vaikutuksesta horisonttiin, eli kauas Suomesta. Tyyntäkö urpo luulet 9 - 14 km:n korkeudessa olevan, kun väität niiden pysyvän siellä vuorokausia? Kun huomaat niiden leviävän pilviksi, niin kait kumiaivo pystyt päättelemään, mistä leviäminen johtuu? Ihan siitä samasta ilmiöstä, joka kuljettaa ne muualle maamme ilmatilasta muutamassa tunnissa.
Jopa leijanlennättäjäkin tajuaa tuon, mutta et tietenkään sinä!
Itse näin tuossa viime viikonloppuna paljon näitä vanoja lentoreitillä Turku - Joensuu. Levittäjänä oli radioliikenteen ja näköhavainnon perusteella ainakin Lufthansan Boeing 747, Air Francen Boeing 777, British Airways Boeing 747-400, Japan Airlines Boeing 747, Virgin Atlantic Airbus A-340.
Aina esität järjettömiä oletuksiasi. Olet disinformaation levittäjä. Lisäät väärää tietoa asioihin.
Varmasti muistat minun maininneen että havaitsemani ilmalevitykset suoritetaan noin kilometrin korkeudella. Asuinalueilla. Jättövanat pysyvät helposti vuorokauden havaittavissa ja leviävät taivaan peittäviksi esiintymiksi joita saa ihmetellä jopa monta vuorokautta. Satavarmasti kyse on päiviä vanhoista levinneistä jättövanoista, ei pilvistä. Se ei ole normaalia. Idioottikin sen tajuaa jos ilmiötä havainnoi. Dokumenteillani pystyn sen ja paljon muuta myös aikanaan todistamaan.
"Aina esität järjettömiä oletuksiasi."
Voit miettiä itseksesi, kenen esittämät oletukset näyttävät järkevämmiltä.
"Olet disinformaation levittäjä."
On niin helppoa syytellä muita, ja julistaa omaa totuuttaan, luonnollisestikin perustelematta sitä mitenkään. Tässäkin kohtaa lukija kyseenalaistaa helposti väitteesi, ja alkaa miettimään, että kumpi teistä oikeasti onkaan disinformaation levittäjä.
"Dokumenteillani pystyn sen ja paljon muuta myös aikanaan todistamaan."
Sitähän tässä kaivattaisiinkin. Siis oikeita ja päteviä todisteita väitteillesi. Tähän mennessä niitä ei ole esitetty.
Leijasi on karkaamassa, nyt olet tietävinäsi paremmin mitä minä olen havainnut ja dokumentoinut. Minä julkaisen aineistoni aikanaan kyllä, sinä hätäinen hörhö joisit varmaan keskenkäyneen sahdinkin ja menettäisit mahdollisuuden nauttia valmiista sahdista.
jo pitkä aika sitten karannut ja järki sen mukana. Nyt olet pelkkä hyväuskoinen narri ja kaiken maailman "asiantuntijoiden" rahastuspuu.
oli oletusta? Lentokorkeudet tiivistysvanoja jättäville koneille on faktaa silmin ja radioliikenteellä havaittuna. Jättövanan mekaniikka on faktaa. Silmin ja radioliikenteellä havaitsemani lentokoneet ja yhtiöt ovat faktaa.
Sinulla nuo kirjoitukset noudattelevat tuttua ja taattua linjaa: "esität järjettömiä oletuksia" Et kuitenkaan kiistä tai esitä perusteluita miksi. "minulla on todisteaineistoa ja havaintoja" Et kuitenkaan kerro ja esitä niitä.
Taas muuten väitit että tiivistysvanat näkyvät vuorokausia. Ei näy. Voit itse havaita asian siten että jos havaitset taivaanrannassa tiivistysvanan ja tuulet kuljettavat sitä sinua kohti, niin paksuin vana on jo päälläsi laaja ja ohut pilvimuodostelma noin 1-3 tunnissa ja sama aika eteenpäin ja pilvi on hävinnyt tai kulkeutunut vastakkaiseen horisonttiin lähellä lopullista hajoamistaan. Siinä sinun vuorokautesi tai useampi! Tämä ei sitten ollut oletus vaan omin silmin havaittua.
Yhtenä kysymyksenä voisin heittää vielä että miksi näitä vanoja syntyy vain matalapaineen edellä ja silloin kun lentopinnoilla ilmankosteus ylittää 80% ja kastepiste lähenee vallitsevaa lämpötilaa? Miksei vanoja näy koskaan muulloin? Vai levitetäänkö kemikaaleja kierosti vain tuollaisissa olosuhteissa? :D Ja rajaolosuhteissa vedellään vielä katkoviivaa, kun välillä tulee ja välillä ei samasta koneesta.
Puhuit kilometristä levityskorkeutena... Onko nämä nyt siis samoja, kuin nuo korkealla näkyvät vanat? Eli siis olet tehnyt virhearvion määritellessäsi korkeutta. Ei harvinaista asiaan vihkiytymättömälle. Kilometrissä ei nimittäin synny tiivistysvanoja ja toisaalta et pystyisi havaitsemaan minkäänlaista oikeaa kemikaalinlevitystä siitä korkeudesta.
Olet kyllä surkuhupaisa tapaus ja varmaan vaan harmiton höyrypää. Toinen vaihtoehto on että olet väsäämässä omia chemtrail-sivujasi rahankusetusmielessä ja teet täällä ennakkomarkkinointia asiallesi tai tuttavan sivuille... Ensimmäinen linkitys jollekin hämärälle sivulle kun tulee sinulta, niin minua ei siellä ainakaan näy.
Väittäjä ei tajua millään itsekään.
Kilsassa lentokone näyttää aivan erikokoiselta kuin kymppitonnissa.
Jotta se pieni läikkä siellä taivaalla joka sitä vanaa levittäisi olisi vain kilometrin korkeudessa sen luonnollinen koko olisi sitä luokkaa että ilman tuttujen 3 ulottuvuuden ulkopuolella sijaitsevia säiliöitä ei ole mitään tunnettua materiaalia jota voitaisiin sumutella minuuttia tai kahta pidempään.
:D
Olisko väittäjällä jotain selitystä tarjottavaksi millainen hyttynen se levityskone siis on?
Sinä et voi määritellä minun havaintoani sillä sinä et ole havainnut minun havaintoani. Minä olen varma että seuraamillani alueilla ilmalevitykset suoritetaan noin kilometrin korkeudella. Minä olen varma että jättövanat pysyvät havaittavina jopa vuorokauden. Minä olen varma että jättövanat levittäytyvät koko taivaan peittäviksi esiintymiksi. Minä olen varma että esiintymät pysyvät havaittavina jopa vuorokausia. Minä olen sen kaiken havainnut ja dokumentoinut.
Sinä et voi vajakkioletuksillasi asiaa miksikään muuttaa.
Vain ääliöistä ääliöin vajakki menee väittämään tietävänsä jonkin asian paremmin kuin sen havainnut ja dokumentoinut henkilö.
Sinun propagandasi on joko orjan mielenvikaisuutta ja vajaajärkisyyttä tai sitten olet eliitin orjuuttajaorja jonka on pakko levittää disinformaatiota.
olet ääliövajakki.
"Minä olen varma että seuraamillani alueilla ilmalevitykset suoritetaan noin kilometrin .... "
"Minä olen varma että jättövanat pysyvät havaittavina jopa vuorokauden. "
"Minä olen varma että jättövanat levittäytyvät koko taivaan peittäviksi ... "
"Minä olen varma että esiintymät pysyvät havaittavina jopa vuorokausia."
Taidat olla varma siitäkin, että muistit ottaa lääkkeesi? Me muut emme ole siitäkään asiasta ihan niin varmoja....
kannattaisi vain keskittyä keskustelemaan itsesi kanssa, kuten tuolla sun omassa aloituksessasi omalla nikilläsi vastaat itse itsellesi ensin kehuen ja sitten haukkuen itseäsi. Sopii kuvaan yhdessä tiivistysvanojen tarkkailun ja humanoideja/eliittiä vastaan taistelun lomassa ja ei ainakaan lisää uskottavuuttasi millään muotoa!
Oletat jälleen. Miksi oletat ekstraterrestiaalien olevan humanoideja? Suuri osa on kyllä ihmisiä ja ihmisen tyyppisiä, mutta moni on jotain aivan muuta. Erityisesti väärin elävistä ekstraterrestiaaleista moni on jotain aivan muuta.
Tuntuuko ei niin mukavien ekstraterrestiaalien suorittama anaaliluotaus epämiellyttävältä, sinulla on oletettavasti kokemusperähähähä kokemusperäistä tietoa.
Minkä minä monipuolisuudelleni voin, pitäisikö edes voida?
Niinhän sä menettelit omassa aloituksessasikin.
Vastaan itselleni puolestasi kun pyysit, joudun olettamaan että sinä et pidä anaaliluotauksia epämiellyttävinä vaan päinvastoin nautit operaatiosta. Hyvä juttu sinulle! Lööööl.
Arviois suurin piirtein sen koneen mittoja jonka oletat sumuttavan meitä noin kilometrin korkeudesta.
Kiitos.
kyselee hölmöjä ja VAATII vastauksia.