Hitlerit Euroopassa

Adolf ja Volodymyr .. Saksassa ja Ukrainassa .. Adolf oli huono taiteilija ja Volodymyr huono koomikko.
38247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Putinin hermo ei enää kestä venäläisiä hölmöläisiä. Ei senpuoleen. Ei ketään tykkää

Äänestä
  • Uskot siis punikkimediaa?

    Äänestä

  • Noitten jatkoksi Keir Starmer.

    Äänestä

Kirjoituksen Aloittaja näyttää olevan stnllnen kommunistifasisti, menossa vissiin viimeiseen hlvttiinsä..

Äänestä
  • Tietoni ei ole kaljapullosta vaan 44 vuoden tutkimuksen tulosta.

    Äänestä

Puler ja Hitler, kun kaksi marjaa. Samat aatteet, samat teot.

Äänestä
  • Onneksi USA johtaja ovat hyviä
    1000000 ihmisiä kuollut Maailmasta BUSH aika -mutta mitä se häitä 1000000 ovat numero mutta jos yksi hiiri kuole Ukrainasta EU suru päivä

    Äänestä

  • No et sinäkään tiedä mistään mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    No et sinäkään tiedä mistään mitään.

    No mitäpä nyt sivistymätön kielitaidoton kehitysmaamuslimi mistään mitään tietäisikään? Tietää vain että allahilla on suuri.

    Äänestä

  • Kardox89 kirjoitti:

    Onneksi USA johtaja ovat hyviä
    1000000 ihmisiä kuollut Maailmasta BUSH aika -mutta mitä se häitä 1000000 ovat numero mutta jos yksi hiiri kuole Ukrainasta EU suru päivä

    Bushin aikana kolmen muslimimaan kultavarannot varastettiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Bushin aikana kolmen muslimimaan kultavarannot varastettiin.

    Nyt ymmärsin Bush voi tappaa paljonko halua jos kysymys koske Muslimi
    mutta onneksi länsille myös Putin -Olen varma jos Putin voitta ja se on mitä toivomme Venäjä asu tiedän kanssa makuhuone

    Äänestä

Putin on naZi.

Äänestä

Hitler oli äärimmäisen hyvä taiteilija ja olisi mennyt helposti maailman huipputeiteilijoiden kastiin jos tietyt taustakysymykset olisivat olleet kohdallaan.

Äänestä
  • Höpsistä vaan. Hänen akvarellimaalauksiaan kuvaitiin korkeintaan keskikertaisiksi.

    Mutta maailmanhistorian kannalta olisi toki ollut onnellista, jos olisi luonut uraa taiteilija eikä rasistisena ja fasistisena natsina.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Höpsistä vaan. Hänen akvarellimaalauksiaan kuvaitiin korkeintaan keskikertaisiksi.

    Mutta maailmanhistorian kannalta olisi toki ollut onnellista, jos olisi luonut uraa taiteilija eikä rasistisena ja fasistisena natsina.

    Höpsistä vaan itsellesi. Hitlerin taiteilijan kyvyt olivat aivan huippuluokkaa. Sopii katsella ja miettiä kuka voisi olla parempi.

    https://images.app.goo.gl/g9j8ejCkV2VskYjA6

    Äänestä

Aatu oli ihan kelpo maalari. Olisipa poika vain otettu taidekouluun.

Äänestä
  • No just sen takia ei otettu, kun ollut kun ei ollut kelpo maalari,
    vaan välttävä keskinkertaisuus.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    No just sen takia ei otettu, kun ollut kun ei ollut kelpo maalari,
    vaan välttävä keskinkertaisuus.

    Keskinkertaisen "asiantuntijan" näkemys.

    Äänestä

Onko putlerilla erityislahjakkuuksia.

Äänestä
  • Loistava koulukiusaaja.

    Äänestä

  • Ihmisten salamurhien järjestäminen. Kalsarimyrkyttäjä.

    Äänestä

  • Putte maalaa veren värein.

    Äänestä

Ihan rampa vertaus avauksessa. Putleria voi täysin verrata Hitleriin.

Äänestä
  • Niinistö: "Naamiot on riisuttu. Näkyy vain sodan kylmät kasvot".

    Äänestä

Zelenskyi on koko läntisen vapaan maailman arvostama johtaja. Putlerin kaverit löytyvät P-Koreasta ja muutamasta muusta vastaavasta "paratiisista".

Äänestä
  • "Zelenskyi on koko läntisen vapaan maailman arvostama johtaja."

    Onko todella?

    Äänestä

Ja sinä et ole hyvä missään lajissa.

Äänestä

Hitler oli äärimmäisen älykäs mies. Hyvä taiteilija ja erinomainen arkkitehti jonka suunnitelmia on ihmetelty myöhemmin, että kuinka hän kykeni suunnittelemaan niin vaativia rakennelmia joissa ei ollut arkkitehtoonisia ja lujuuslaskennallisia virheitä. Hänen yleissivistyksensä oli kovaa tasoa. Hän oli lukenut tuhansia kirjoja elämänsä aikana ja hän oli matemaattisesti lahjakas. Muuten voidaan olla sitten mitä mieltä kukin haluaa.

Äänestä
  • Murhaaja onkin varsin älykäs.

    Äänestä

Pikku Adolf sai hänen ylikävelevistä juutalaisista tarpeekeen jo pikkupoikana joita kohtasi koulumatkoillaan ja vapaa-aikoinaan. Adolf oli vakavan koulukiusaamisen uhri ja loppu on historiaa.

Äänestä
  • Aatu ei keksinyt juutalais vihaa.

    Äänestä

Wattu miten tyhmiä kommentteja, lukekaa mein kampf !!!

Äänestä

Hitler oli ahkera ja kohtuullisen hyvä piirtäjä. Ei niin hyvä, että olisi päässyt Suomessa taideoppilaitoksiin, mutta hän oli työteliäs.

Hitlerin maalauksista näkee, että hänellä on joku neurologinen sairaus /hahmotushäiriö. Hän ei erota syvyyksiä. Hän katsoo maailmaa ikäänkuin vekkulan peilistä, missä kaikki ulottuvuudet ovat sekaisin. Jokin skitsofreninen häiriö siis.

Äänestä

> Adolf oli huono taiteilija ja Volodymyr huono koomikko.

Stalinin aikana ei Venäjällä ollut koskaan tarvetta koettaa vääntää jotakin propagandistista vitsiä Adolfin huonosta taitelijankyvystä. Stalin laittoi urkunsa sen sijaan kovemmille kierroksille.

Tämän sodan aikana Venäjä itse ja sen lännessä olevat sympatiseeraajat ovat kymmeniä kertoja koettaneet vääntää jotakin naurunalaista vitsiä Zelenskyn aikaisemmasta lavaesiintyjän urasta.

Keinot alkaa olla aika vähissä Putinilla, kun tällaisiin mitättömiin oljenkorsiinkin jo tartutaan.

Äänestä

Zelensky on HYVÄ koomikko! Kunpa vain koomikkona jatkaisi.

Äänestä

Te, jotka aliarvioitte Hitlerin taiteilijan ominaisuuksia, kehoitan katsomaan seuraavasta linkistä muutaman esimerkin. Pystyisittekö samaan, edes lähestulkoonkaan. Ette. Tuon tason ylitti suomalaisista taiteilijoista ainoastaan
Albert Edelfelt, Magnus Munsterhjelm ja Werner Holmberg.

https://images.app.goo.gl/g9j8ejCkV2VskYjA6

Äänestä
  • Jos urheilijan tulokset olisivat samanlaisen lääke- ja huumearsenaalin varassa, niin tulokset mitätöitäisiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Adolf ja Volodymyr .. Saksassa ja Ukrainassa .. Adolf oli huono taiteilija ja Volodymyr huono koomikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu