Putinin aikakausi loppumassa?

Putin tuskin on vallassa enää vuosikausia.Mies
ei pitänyt lupauksiaan rajoista.Pistää varusmiehet sotiin vaikka lupasi että näin ei
tule tapahtuun.Kohta tulossa liikekannallepano.
Toteutunee jo loppuvuodesta.Tykinruoka vähenemässä.Iso takaisku kun Trumpista ei
tule pressaa.Koko hyökkäys perustuu sille että
aseapu loppuu?
7123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lista Putinin valheista on pitkä :

- paraatimarssi
- natsit, nistit ja satanistit ukrainassa
- punainen viiva ydinpommin käyttöön
- maailman mahtavin armeija
- ihmeaseet
- ladoja ja muita palkkioita kuolleille sotilaille
- ei pyri kansanmurhaan

Jne...

Äänestä

Puten lätti on menossa kivikaudelle ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan vaan Puten lättiin ja rajan tällä puolen on EU ja Euroopalaisia ja Eurooppa ja Nato ja pesukoneita ja WC PYTTYJÄ ja wc paperia ja kananmunia ja lämmintä vettä pesuun

Äänestä

SLAVA UKRAINA

Äänestä

Puten imperiumin kasvu on nyt sitten loppu ja ne on menossa kivikaudelle

Äänestä

Riippuu kenties venäjän kansasta.

Äänestä

Putin on varsinainen venäjän kansan rankaisija, jonka projekti venäjän alasajamiseksi kantaa muhkeaa hedelmää.

Jonkin aikaa venäjä toki pärjää vuosikymmeniä rakennetulla sotavoimallaan, mutta on kuin syöpään kuoleva vanhus happimaskissa, joka jaksaa tovin nostella raskasta painoa suoniin pumpattujen hormonien ja huumeiden voimalla. Loppu tulee sitten sitäkin raskaammin ja peruuttamattomammin.

Koko sodan ajan venäjä on syönyt tulevien sukupolviensa tulevaisuutta ja olemassaolonsa oikeutusta. Vain sen mässääminen kuin huomista ei olisi, on mahdollistanut tähänastisen "pärjäämisen".

Se on heidän valintansa. Ehkäpä typerä, mutta olkoon niin.

Äänestä

Lääkärikollegio on luvannut, että Putte elää 120-vuotiaaksi. Venäjällä menee lujaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin tuskin on vallassa enää vuosikausia.Mies
ei pitänyt lupauksiaan rajoista.Pistää varusmiehet sotiin vaikka lupasi että näin ei
tule tapahtuun.Kohta tulossa liikekannallepano.
Toteutunee jo loppuvuodesta.Tykinruoka vähenemässä.Iso takaisku kun Trumpista ei
tule pressaa.Koko hyökkäys perustuu sille että
aseapu loppuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu