Alajärvelle suihkulähde! Mikä siinä on joltain pois?

Anonyymi-ap

Miten se voi tuhota palstan kommentoijien elämän jos kaunis suihkulähde olisi alajärvessä?

9

227

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kylällä huhusivat, että suihkulähteeseen tulis lietelanta kiertämään, niin sais väriä enempi.

    • Anonyymi

      Kaupungin pitää rakennuttaa vuokra-asuntoja eikä mitään hölmöläisten suihkulähteitä. Nyt järki käteen niiden ehdotuksien kanssa.

    • Anonyymi

      Toki ehdotus on huono ja toisekseen jos tänne suoli24 palstalle jotain hölmöä kirjoittaa niin silloin saa kuulla suorat sanat, eikä siitä kannata loukkaantua.

      • Anonyymi

        Maailmalla on siis pelkkiä huonoja suihkulähteitä ollut maailman sivu joo ymmärrät varmaan että oman navan tuijottelu ja vain omien ehdotusten laatu on loistava joo joo. Ei kommenteista kannata loukkaantua vaikka ne onkin noin itsekeskeisiä. Suorat sanat joka asiaan on hyvää kehitystä ja postitiivista asennetta jep! Toiselle joku on huono ja toiselle ihan jees.
        Vuokra asuntoja on iso juttu ja olisi jo pitänyt olla aiemminin hoidettu asia pois. Suihkulähde on pikku juttu vain ja positiivinen asia ihmismielelle on minun oletus ja monen muun jos histopriaa katsoo. Jotku asiat ei muutu kuten esim tulen äärellä oleminen rauhassa joka on ihmiskunna alusta asti ollut positiivinen asia ihmismielelle.


    • Anonyymi

      Alajärvelle suihkulähde ehdoottomasti. Köyhät voisi käydä keräämässä pohjalta hilut pois!

      • Anonyymi

        Eli järvestä mutapohjasta.


    • Anonyymi

      Mielestäni Alajärven taloudella on hyvin rahaa suihkulähteeseen, jos pystyy työllistämään liikuntapaikkojen ylläpitäjiä, jotka vain istuvat perseellään 2300€ kk/palkalla...

      • Anonyymi

        Jos oikeasti istuvat niin ilmoitus kaupungille mutta taidat vaan trollata tällä palstalla niin kasva jo aikuiseks...
        Eikä se riitä että "mielestäni" on hyvin rahaa humpuukiin


    • Anonyymi

      Kaupunki rakentaa kuulemma vuokra-asuntoja joissa on kaikissa oma suihkulähde olohuoneessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3904
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3435
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2851
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2498
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1899
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1859
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1777
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      33
      1735
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1478
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1258
    Aihe