Persut ovat haitallinen puolue. Siitä kai voimme olla kaikki samaa mieltä. Persut ovat mm. olleet yksi Venäjämielisimmistä puolueistamme. Persut myös huijasivat kansaa eduskuntavaaleissa. Näiden kaikkien aiheuttamiensa haittojen vuoksi persujen kannatus on romahtanut ja jatkaa laskuaan. Persuille tulee lopulta käymään kuin heidän kreikkalaiselle veljespuolueelleen, Kultaiselle Aamusuihkulle. Kansan silmään kuseminen kostautuu ja persupuolue häviää puoluekartalta. Mutta siihen on vielä tovi. Sitä ennen meidän on syytä pohtia ja ehkä pelätäkin. Onko persujen aiheuttamat haitat isänmaalle jo nähty ja koettu? Vai onko niitä vielä tulossa lisää ennen puolueen vääjäämätöntä häviämistä?
Asiallista keskustelua aiheesta, kiitos.
Asiallista keskustelua aiheesta, kiitos.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Miten noin asiattomasta ja valheellista, toistuvasta aloituksesta saisi asiallista keskustelua, miksi siitä kävisi edes enää minkäänlaista keskustelua.
Ties monesko kymmenes aloitus samasta aiheesta.
Joten kiitos vaan, kaada taas vaan ittelles kuten yleensäkin. Siitä alat omaa kommenttiasi kommentoimaan, ja tietystikin kiität aloittajaa hyvästä aloituksesta.
Valhetta siinä ei ollut. Siksi se ei ollut asiatonkaan. Toisin kuin persujen öyhötykset.
Voi pikku häirikköä, menikö herne nenuun. Sehän on pelkkiä perustelemattomia mielipiteitäsi, ja valheita. Ennen kaikkea toistoja.
😄😅😂🤣🥳
Ei pidä tulla aggressiiviseksi persu. Taisit jo hävitä tämän väittelyn. Hyvää viikonloppua. Mieti sen aikana puoleesi aiheuttamaa haittaa isänmaalle.
Aggressiiviseksi ? Vai hävitä väittelyn, minkä väittelyn ? Ei ole mitään väittelyä. Esitin mielipiteitäni perusteluin, sinä et. Joten . . . .
😄😅😂🤣🥳
Tulee olla paljon enemmän hassunhauskoja kuvia jos haluat olla uskottava.
Aloittaja puhui täyttä asiaa!!!
Unohti mainita vasujen tuhot, taitaa olla kepu aloittaja, paavo-tarja-esko nuo tunnetuimat putinin palkollisia.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008699646.html
Tyypillinen persutrollaus, joka on valhetta alusta loppuun ja muut persut kiljuen hurraavat.
Voiko naurettavampaa pelleä olla, kuin persujen äänestäjä?
No tulihan se sieltä. Kyllä nyt on uskottavaa !!
😄😅😂🤣🥳
Niin, siitähän nimenomaan oli kyse, että aloitus oli se tavallinen ja toistuva antipersun trollus. Kyllä menee aikaa ja vaivaa näihin itsestään selvien asioiden "välittämisessä" antipersun tajuntaan.
Voi olla ja on, vihervasemmiston äänestäjä.
Hymiöpersulle kova paikka kun tuon aloituksessa esiin persujen haittoja. Alkoi heti panettelun. No minkä persu itselleen voi. Fiilispohjalta menevät, faktat unohtuvat.
Jos kirjoittaja olisi ollut persu sinä ap olisit sen poistanut jo aikoja sitten. Sinun salliessa avaustesi ja viestiesi arvostelun vain ja ainoastaan omille sivupersoonillesi eli itsellesi. Mikä naurettavinta sinun poistaessa kaikki muiden viestit joissa se vain todetaan viestiesi säilyessä joissa sinä itsellesi vttuilet.
Tuo unohtui.
https://yle.fi/a/74-20013639
oletko antanut rahasi ukrainaan ? minä en ole antanut koskaan mitään avustuksia kellekään
siksi minulla ei olekaan mitään ongelmia 🤣
Tuskin tyhmät viisaimmiksi muuttuu kun pääsevät päättämään. Nähty on.
Aikoinaan persut syytti kaikista ongelmista ''valtaeliittiä''
Nyt persut ovat valtaeliittiä.
Ongelmia riittää.....
Paljon lisää persuhaittoja tulossa. Olemme nähneet vasta jäävuoren huipun. Onhan persuilla hyvä haittahallitusohjelma. Kansa kärsii ja persut nauttii. Irvokasta.
Korot maksuun vasujen/kepulin veloista, 4 miljardia joka vuosi eli paljon.
https://yle.fi/a/74-20082794
Kirjoitat loppulauseeksi : "Asiallista keskustelua aiheesta, kiitos." Arveletko saavasi asiallista keskustelua aikaiseksi typerällä huomautuksellasi? Jospa kirjoitat juttusi ja "asiasi" uudelleen muotoiltuna ja käytät sitä oikeaa sanaa: "perussuomalaiset" ! Perussuomalaiset eivät ikinä häviä Suomen puoluekartalta, toisin kuin esim. eduskunnasta kadonneet kommunistit, Skdl, ja kihta kai tuo 2Vasemmistoliittokin hajoaa mahdottomuuteensa, kun ryssien / Venäjän tuki ? .... lakkaa! Ja tietysti loppuu tämä "ikuinen ystävyys" .... melkoiset oireet ilmassa! P.S. Tampereen kaupunki näyttää mallia! Toisaalta hyvä alku Karjalan palauttamiselle! Hinnoista kyllä sovitaan.... Vanhojen "ystävien" kanssa! P.S. Mietihän uudelleen perussuomalaisten tulevaisuus ja kirjoitahan juttusi uudelleen ... asiallisesti! Kiitos!
Toivottavasti joku laittaa nettiin kansalais aloitteen, että persut pitäisi yhteiskunnalle vahingollisena puolueena lakkauttaa.
ei se muuttaisi mitään sen suhteen että te sinimustat ette koskaan tule pääsemään edes eduskunnan oppositioon.
Sitä odotan! Nimiä tulee paljon.
Persut ovat täysin turha puolue ja myös vaarallinen.
Tuntuu antipersulla olevan taas se normaali vihapuhe mode päällä. Mutta täällähän vain persuksi epäilty voi sellaiseen syyllistyä.
"Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä", eli palstaa moderoiva Addiktipersu on taas ollut ihan liekeissä.
Petossuomalaisten vaarallisuus perustuu asemaan kokoomuksen takiaisena. PS on tuhovoima niin kauan, kuin heidän kannatuksensa kelpaa kokoomukselle avuksi hyvinvointivaltion moukarointiin.
Kokkareiden seuraava puheenjohtaja voi hyvinkin tulla puolueen omasta laitaoikeistosta, jolle persut ovat poliittisen kentän paras kaveri.
Populistien puuhastelut eurooppalaisten sisarpuolueiden ja itänaapurin kanssa voivat aina tuottaa yllätyksiä.
Orpopurrien yhteiskunnalle aiheuttama tuho on jo nyt niin kauaskantoinen, että persujen kaikkia haittoja ei ole tiedossa vielä vuosiin.
Toivottavasti äänestäjät ovat kuitenkin jo havainneet, mikä on persujen meininki.