Venäläisten tappiotahti kova liikkuvassa sodassa

Ukraina pystyy paremmin operoimaan yölläkin. Venäläiset eivät halua kuolla vaan antautuvat porukalla.

Ukrainalaiset taas kuolevat mieluummin rehdissä taistelussa kuin rauniokasassa pohjoiskorealaisten ohjusten tippuessa niskaan.
7143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ukrainalaiset ovat samassa mielentilassa mitä brittilaivaston veteraani Alistair Mclean kuvasi kirjoissaan: he eivät enää piittaa kuolemasta kun ovat nähneet sitä liikaa. McLean kertoi miten ilmatorjuntatykkien miehistöt vihasivat Stukia niin paljon, että jatkoivat tulitusta vaikka näkivät pommien irtoavan. Siksi stuka-lentäjät eivät enää kestäneet.

Äänestä

Njjotta salamasoras?????

Äänestä

Venäläisten tappiotahti kova liikkuvassa sodassa

mikä miun mielest..... ?

no vaik 90%.

Ainaskii presidentil se toimi tai niinq...

Äänestä

Venäläisten tappiotahti kova liikkuvassa sodassa


Niin se on.

Nato-suames ei suvaata omia tappiooota ollenkaa, joS neijjoo sitte Friendly Firestä aiheutunehia!!!

Äänestä

Jaa. Mikä on liiian kova vauhti?

Äänestä
  • Noh?

    Äänestä

Ainoa tapa sotia venäläisille on, että pannaan tykit riviin ja ammutaan hullun lailla. Sitten tehdään rintamahyökkäys ja samaa toistetaan kunnes edetään hivenen hirvittävin tappioin.

Kun rintamaan tulee liikettä, pitäisi osata johtaa. Venäläisellä puolella se johtaa katastrofiin. Siksi ukrainalaisten yllätyshyökkäys upposi kuin kuuma veitsi voihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukraina pystyy paremmin operoimaan yölläkin. Venäläiset eivät halua kuolla vaan antautuvat porukalla.

Ukrainalaiset taas kuolevat mieluummin rehdissä taistelussa kuin rauniokasassa pohjoiskorealaisten ohjusten tippuessa niskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu