Kanki aikoo tehdä kepusta työväenpuolueen

”Meillä on syytä osoittaa jatkossa aikaisempaa enemmän kiinnostusta myös palkansaajapuolen kysymyksiin. Me olemme olleet hiljaa niistä lähihistoriassa”, Kaikkonen sanoi.
19141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Persut petti duunarit 2-0.

1Äänestä
  • Joo kato Soini kammettiin ulos ja sitten alettiin pettää.

    1Äänestä

  • Demarit jättivät duunarit jo vuosikymmeniä sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Joo kato Soini kammettiin ulos ja sitten alettiin pettää.

    Marinki lähti vetää ja petti äänestäjänsä, nykyää lällättelee niille kännissä.

    Äänestä

Se onkin jo uusvasemmistolaistunut puolue valmiiksi. Tosin vassut ei ole työmiestä puolustaneet vuosikymmeniin.

1Äänestä
  • Kekkosen jälkeen alkoi kepulit liukua vasemmalle yhä enemmän. Nyt niitä ei vassuista erota mikään.

    Äänestä

Onko työläiset nykyään palkansaajia?

Äänestä

Keskusta on varteenotettava vaihtoehto meille kaikille, jotka Purra ja perussuomalaiset petti pahimman kerran heti vaalien jälkeen.

1Äänestä

Kepun aika oli ja meni yritti se mitä vaan lopullisen niitin puolueelle teki onneton Saarikko.

Äänestä

Tukinullien määrä laskee. Pakko kalastella ääniä muualta.

Äänestä

Oli jo aikakin uudistaa keskustaa ja karistaa liiat multakokkareet ja heinänkorret pois.

Äänestä

Aikooko Kanki tehdä kepusta citypuolueen?

Äänestä

Kepu ollut aina palkansaajien suurin sortaja ja vihaaja.Pelkkää kepun propagandaa Kaikkosen puheet.Kepu pettää aina!

Äänestä
  • "Anonyymi
    2024-08-17 17:58:28
    Kepu pettää aina!"
    ------------
    Hei tuohan on muokattu persuille annetusta nimityksestä:
    "Persut pettää aina".

    PerSSut ovat syrjäyttäneet itsensä ihmisten edustajina.
    Eihän ne osaa muuta kuin hokea samaa mantraa:
    "ejellisen hallituksen velekoja täsä maksellaa"

    Koittavat olla muka kokoomuksen tyylisiä oikeistolaisia?
    Eihän se nyt onnistu nehän ovat vain oprpon hakamiehen juoksupoikia.

    Äänestä

Mites ne SEN pellen käräjähommelit menikään niissä kepulien nuorisosäätiö hommiss?

Äänestä

Kepu ei näköjään tiedä mitä se on. Se voi olla vaikka mitä.

Äänestä

Sitä tekivät myös persut ennen vaaleja ottaen oppinsa itse Adolf H.:lta.

Äänestä

Mites ne soten johtopaikat jotka on miehitetty kepun suojatyöpaikoiksi?

Äänestä
  • Duunareitahan ne johtajatkin ovat.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

”Meillä on syytä osoittaa jatkossa aikaisempaa enemmän kiinnostusta myös palkansaajapuolen kysymyksiin. Me olemme olleet hiljaa niistä lähihistoriassa”, Kaikkonen sanoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu