Taas kaatui suomalainen

Anonyymi-ap

Iltalehden mukaan Pohjois-Pohjanmaalta kotoisin ollut nuori suomalainen mies on kaatunut Ukrainassa. Mies oli tunnettu myös politiikassa mukana olosta Keskustan riveissä. Hieman pitää ihmetellä tätäkin, koska Keskusta oli aikaisemmin tunnettu hyvistä suhteista Venäjään ja se halusi välttää kaikenlaiset konfliktit, mutta aika on näköjään muuttunut. Ei voi kuin ihmetellä, mikä saa nuoren miehen toimimaan näin hullulla tavalla. Vaarantaa henkensä ja samalla tukee terrorismia, natsismia ja korruptiota. Kuolemasta voi tässäkin tapauksessa syyttää vain itseään.

10

328

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisteli väärän maan ja aateen puolesta .

    • Anonyymi

      Olet ymmärtänyt väärin, hän taisteli terrorismia ja Natsi ryssiä vastaan.

      • Anonyymi

        Sut täällä tiedetäänkin.
        Et ole varmaan nähnyt, kun on näytetty ukrainalaissotilaiden tatuoinnit ja ss merkit varusteissa? Kyllä siellä on natseja ja satanisteja ottamassa yhteen kristillistä Venäjää vastaan.


    • Anonyymi

      oikea lopputulos kun lähti tappamaan ja tuli tapetuksi

    • Anonyymi

      Tämä uutinen jotenkin kolahti itseeni kun sen luin. Johtunee siitä, että olen itsekin nuorempana ollut mukana Keskustan nuorisopolitiikassa ja aikuisenakin kunnallisella tasolla. Aloin ottamaan etäisyyttä puolueeseen silloin kun puoluejohtajiksi valittiin ns. arvoliberaaleita henkilöitä ja se alkoi näkyä politiikassa. Lopullisen pesäeron tein siinä vaiheessa, kun hylättiin lopullisesti Kekkosen - Väyrysen linja ja Keskusta alkoi peesaamaan täysin Kokoomusta suhteessa Venäjään. Tämä kaatunut henkilö saattaa olla tämän aivopesun uhri. Voi jospa Keskusta nyt ottaisi järjen käteensä ja alkaisi normalisoida suhteita Venäjään, uskon että se saisi paljon uusia kannattajia ja saattaisi jopa pelastaa koko puolueen näivettymiseltä.

      • Anonyymi

        Kepu pettää aina. Se on yhtä luotettava kuin Zelensky.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kepu pettää aina. Se on yhtä luotettava kuin Zelensky.

        Kepu oli hyvä puolue siihen saakka, kun Paavo Väyrynen oli mukana. Hän piti yllä hyviä suhteita Venäjään ja muihinkin maihin. Jos Väyrynen olisi ollut vielä puolueen johdossa, mitään järjenvastaista nato-jäsenyyttä ei varmuudella olisi tullut ja suhteet Venäjään olisi pidetty kunnossa. Nykyinen kepu on arvoliberaalien puliveivareiden ja sota-fanaatikoiden temmellyskenttä - kiitos ei!


    • Anonyymi

      Jokainen suomalainen, joka lähtee Ukrainaan taistelemaan sotarikollisten ja natsien rinnalla, on itse valinnut kohtalonsa. Jos siellä sattuu kaatumaan, niin oma valinta, voi voi!

    • Anonyymi

      Sodassa kaatuminen tai haavoittuminen on aina oma valinta - kenenkään ei ole pakko lähteä rikollisten rinnalle sotimaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe