Ihmisistä on tullut saatavan palvojia

Anonyymi-ap

Minäkeskeiselle ihmiselle se oma ja minä on tärkeintä. Koko ajan pitäisi vain saada jotain, vähintäänkin valita itsekkyydelle sopivia.

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhdysvallat ja Eurooppa ovat suuria Saatavia. Molemmilla myös suuri maahanmuutto-ongelma. Onko tässä ristiriita?

    • Anonyymi

      Ja sitten on vihervassarit, jotka ajattelevat vain yhteistä hyvää, tasa-arvoa ja luonnon kestävyyttä. Kunnon aitouskovaiset eivät voi sietää sellaista.

    • Anonyymi

      Ainakin älytön sodan lietsonta on aitoa syntiä. Ja talous ongelma Suomelle.
      Suomi Netto-maksaja, ilman todellista äänivaltaa, eu nato.
      Tilanne on tosi heikko.
      Suomen itsenäisyys on hävinnyt. Suomi on joutunut läntisen energia- ja raaka-aine ja inflaatio-, tulonsiirto- keinottelun armoille. Kilpailukyky häviää Suomesta. Elintaso laskee. Tilanne on huono.....
      - Tässä tarkoituksella tehdyssä kriisissä, ukraina toimissa, us globalisti rahan aiheuttama tuho on suurta. Ahneus ja ylimielisyys tuhoaa.
      globalisti raha, us, eu, nato, cia lähti ristiretkelle itään,, vaihtoi ukrainan hallinnon.
      - valtaan nostettiin tv-koomikko.
      ( -joka on omalle kansalleen yhtä tuhoisa , kuin 1930-40 L oli taidemaalari Saksassa..).

      Venäjä pysäytti globalistien ja naton ja keinottelu-rahan itään etenemisen, tuli sota...
      Ukrainan hyödyntämisestä taistellaan. Ukrainan Luonnonvarat on suuret.
      Nyt on ukrainassa kuollut jo nato kenraaleja ja kymmeniä nato upseereja, natomiehistöä sadoittain.. Nato on syvällä suossa.
      Englantilaiset, ranskalaiset, puolalaiset. us, .. jne. Lisää siellä tuhoa. ja ajaa globalisti rahan etua !

      Media on ohjattua. Nykyään Ollaan täysin vääristävän nato-propagandan alla, niin ikävä totuus siitä,
      että länsi politikoilla ja länsi rahalla on verta käsissään --- jää kertomatta !!
      Ukrainan menetykset on valtavat, yli 1/2 miljoonaa... ja sota invalidit lisänä.. toinen
      1 /2 miljoonaa..
      - Olisi aika lopettaa tämä länsi rahan ja globalistien uusi vietnam.
      ukraina-vietnam tulee liian kalliiksi.
      Ukrainasta ei saatu haluttua lebensraumia länsi-keinotteluun !!
      Black rock, goldman sachs, rotschildit, haliburton, black river,, monsanto, exon mobil, royal dutch shell, useat pankit lontoo city, new york..wall street, jne,,jne,
      jäivät ilman huikaisevia voittoja... Mutta esim. suuri sijoitus yhtiö blackrock on ostanut raha-pula zeleski juntalta ukrainan viljelysmaita halvalla !! Ukrainalaisilta on kohta myyty maatkin alta !!
      Ja lähi-itää ja afrikkaa halutaan hallita ukrainan viljalla....
      Lisäksi venäläinen on sotkenut ranskan siirtomaa-imperiumin saharan etelä-puolisilla alueilla !! Mullistuksia on ja ei ollenkaan globalisti rahan toiveitten mukaisia. Jopa dollarin ylivalta on vaarassa.
      Aloittaako nyt globalisti raha suuren kostoretken, vai vetäytyy, kuin aiemmin vetäytyi vietnamista ja afganistanista ?
      Us. raha taistelee viimeiseen ukrainalaiseen asti ?

    • Anonyymi

      Ihminen luotiin Jumalan kuvaksi eli peilikuvaksi.
      Jumalan oma henki on antelias ja huomaavainen. Jumala vihastuu moraalittomuutta.
      Ihmisen henki on pihi ja välinpitämätön. Ihmisen viha talttuu moraalittomuudesta ja lempeys ja jalous astuu kuvaan.

      Ihmisen Henki on aina ollut Jumalan Hengen vastakohtaisuutta täynnä. Se ei ole uusi ilmiö. Sellaiseksi Jumala loi ihmisen. Omaksi peilikuvakseen.

      Maailmassa on kyllä monia asukkaita, joissa vaikuttaa Jumalan oma Henki. He ovat anteliaita ja huomaavaisia sekä vihaavat moraalittomuutta.
      Ihmisen pitäisi nöyrtyä ja alistua Jumalalle. Kunnioittaa häntä ja pitää häntä itseään parempana. Mutta Jumalan Henki ja Ihmisen Henki riitelee keskenään.

      Opin tämän lukemalla Sri Prabhupadan Bhagavadgitan selitystä.

    • Anonyymi

      Ei ihmisestä ole aloituksen esittämällä tavalla mitään tullut vaan ihminen on aina ollut sitä mitä on, usein ahne ja itsekäs.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      80
      1552
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      14
      1014
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      912
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      95
      912
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      724
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      141
      689
    7. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      664
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      651
    9. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      77
      649
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      641
    Aihe